1206Y0500333JET

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
1206Y0500333JET
Производителот
Syfer
Опис
CAP CER 0.033UF 50V X7R 1206
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.40719
Листови со податоци онлајн
1206Y0500333JET PDF
 • серија:FlexiCap™
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:0.033 µF
 • толеранција:±5%
 • напон - номинален:50V
 • температурен коефициент:X7R (2R1)
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:Soft Termination
 • оценки:AEC-Q200
 • апликации:Automotive, Boardflex Sensitive
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:1206 (3216 Metric)
 • големина / димензија:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.063" (1.60mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
C322C124J3G5TA

C322C124J3G5TA

KEMET

CAP CER 0.12UF 25V C0G/NP0 RAD

На залиха: 205.389

$0.48688

C322C751F3G5TA7301

C322C751F3G5TA7301

KEMET

CAP CER 750PF 25V C0G/NP0 RADIAL

На залиха: 228.320

$0.43798

CKG57KX7R2J224K335JJ

CKG57KX7R2J224K335JJ

TDK Corporation

CAP CER 0.22UF 630V X7R SMD

На залиха: 24.242

$4.95000

1812J2K00821MXR

1812J2K00821MXR

Syfer

CAP CER 820PF 2KV X7R 1812

На залиха: 149.180

$0.67033

1206Y0250820KFR

1206Y0250820KFR

Syfer

CAP CER 82PF 25V C0G/NP0 1206

На залиха: 353.794

$0.28265

1808HA180JAT1A

1808HA180JAT1A

Elco (AVX)

CAP CER 18PF 3KV C0G/NP0 1808

На залиха: 180.375

$0.55440

C326C162GAG5TA7301

C326C162GAG5TA7301

KEMET

CAP CER 1600PF 250V C0G/NP0 RAD

На залиха: 166.755

$0.59968

GQM2195C2E3R0WB12D

GQM2195C2E3R0WB12D

TOKO / Murata

CAP CER 3PF 250V NP0 0805

На залиха: 189.663

$0.52725

1812Y0100102GCR

1812Y0100102GCR

Syfer

CAP CER 1000PF 10V C0G/NP0 1812

На залиха: 84.105

$1.30788

VJ0603A151GXCAC

VJ0603A151GXCAC

Vishay / Vitramon

CAP CER 150PF 200V C0G/NP0 0603

На залиха: 373.385

$0.26782

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв