1812Y0250225MDT

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
1812Y0250225MDT
Производителот
Syfer
Опис
CAP CER 2.2UF 25V X7R 1812
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$2.22245
Листови со податоци онлајн
1812Y0250225MDT PDF
 • серија:FlexiCap™
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:2.2 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:25V
 • температурен коефициент:X7R (2R1)
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:Soft Termination
 • оценки:-
 • апликации:Boardflex Sensitive
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:1812 (4532 Metric)
 • големина / димензија:0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.098" (2.50mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
C0402T471K3RALTU

C0402T471K3RALTU

KEMET

CAP CER 470PF 25V X7R 0402

На залиха: 370.864

$0.26964

C0402C360F3HACAUTO

C0402C360F3HACAUTO

KEMET

CAP CER 0402 36PF 25V ULTRA STAB

На залиха: 3.178.639

$0.03146

0805Y0630121KFR

0805Y0630121KFR

Syfer

CAP CER 120PF 63V C0G/NP0 0805

На залиха: 509.320

$0.19634

GCJ188R71C224KA01D

GCJ188R71C224KA01D

TOKO / Murata

CAP CER

На залиха: 3.423.485

$0.02921

C1210C222K1HAC7800

C1210C222K1HAC7800

KEMET

CAP CER 1210 2.2NF 100V ULTRA ST

На залиха: 2.107.925

$0.04744

GRM21BC72A105KE01L

GRM21BC72A105KE01L

TOKO / Murata

CAP CER 1UF 100V X7S 0805

На залиха: 204.081

$0.49000

C901U102MZWDCA7317

C901U102MZWDCA7317

KEMET

CAP CER 1000PF 440VAC Y5U RADIAL

На залиха: 1.755.001

$0.05698

GRM0335C1H2R4CA01D

GRM0335C1H2R4CA01D

TOKO / Murata

CAP CER 2.4PF 50V NP0 0201

На залиха: 1.000.000

$0.10000

C1608CH1H820J080AA

C1608CH1H820J080AA

TDK Corporation

CAP CER 82PF 50V CH 0603

На залиха: 909.090

$0.11000

1808Y4K00100JCR

1808Y4K00100JCR

Syfer

CAP CER 10PF 4KV C0G/NP0 1808

На залиха: 169.805

$0.58891

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв