WhatsApp Icon
1812Y2K00331JCR

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
1812Y2K00331JCR
Производителот
Syfer
Опис
CAP CER 330PF 2KV C0G/NP0 1812
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
10774
Листови со податоци онлајн
1812Y2K00331JCR PDF
 • серија:FlexiCap™
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:330 pF
 • толеранција:±5%
 • напон - номинален:2000V (2kV)
 • температурен коефициент:C0G, NP0
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:Soft Termination
 • оценки:-
 • апликации:Boardflex Sensitive
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:1812 (4532 Metric)
 • големина / димензија:0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.098" (2.50mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
0603Y0250183MDR

0603Y0250183MDR

Syfer

CAP CER 0.018UF 25V X7R 0603

На залиха: 580.012

C320C683K5G5TA7301

C320C683K5G5TA7301

KEMET

CAP CER 0.068UF 50V C0G/NP0 RAD

На залиха: 358.834

VJ1812Y151KBPAT4X

VJ1812Y151KBPAT4X

Vishay / Vitramon

CAP CER 150PF 250V X7R 1812

На залиха: 216.529

CKC21X562MJGAC7800

CKC21X562MJGAC7800

KEMET

KC-LINK 2220 5.6NF 1700VDC C0G

На залиха: 44.324

C323C153FAG5TA7301

C323C153FAG5TA7301

KEMET

CAP CER 0.015UF 250V C0G/NP0 RAD

На залиха: 40.470

2220J0250150JCR

2220J0250150JCR

Syfer

CAP CER 15PF 25V C0G/NP0 2220

На залиха: 57.065

FG18X5R1E685KRT00

FG18X5R1E685KRT00

TDK Corporation

CAP CER 6.8UF 25V X5R RADIAL

На залиха: 663.481

VJ1206A222KXQPW1BC

VJ1206A222KXQPW1BC

Vishay / Vitramon

CAP CER 2200PF 10V C0G/NP0 1206

На залиха: 1.484.119

0603Y3000360FQT

0603Y3000360FQT

Syfer

CAP CER 36PF 300V C0G/NP0 0603

На залиха: 126.241

1825J3K00561KXR

1825J3K00561KXR

Syfer

CAP CER 560PF 3KV X7R 1825

На залиха: 76.705

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв