WhatsApp Icon
VJ0805Y823MXQCW1BC

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
VJ0805Y823MXQCW1BC
Производителот
Vishay / Vitramon
Опис
CAP CER 0.082UF 10V X7R 0805
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
18497
Листови со податоци онлајн
VJ0805Y823MXQCW1BC PDF
 • серија:VJ
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:0.082 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:10V
 • температурен коефициент:X7R
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:-
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:0805 (2012 Metric)
 • големина / димензија:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.035" (0.90mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
GCM188R72A222JA37J

GCM188R72A222JA37J

TOKO / Murata

CAP CER

На залиха: 5.640.157

C0402C112M3JAC7867

C0402C112M3JAC7867

KEMET

CAP CER 1100PF 25V U2J 0402

На залиха: 3.469.812

1206Y1K00331GAR

1206Y1K00331GAR

Syfer

CAP CER 330PF 1KV C0G/NP0 1206

На залиха: 146.258

CDR32BP561BFZRAT

CDR32BP561BFZRAT

Vishay / Vitramon

CAP CER 560PF 100V 1% BP 1206

На залиха: 143.490

1210J6300391MXT

1210J6300391MXT

Syfer

CAP CER 390PF 630V X7R 1210

На залиха: 345.960

1812J6300151KAT

1812J6300151KAT

Syfer

CAP CER 150PF 630V C0G/NP0 1812

На залиха: 105.476

1812Y0250562KCT

1812Y0250562KCT

Syfer

CAP CER 5600PF 25V C0G/NP0 1812

На залиха: 116.831

FA24X7R1H105KRU00

FA24X7R1H105KRU00

TDK Corporation

CAP CER 1UF 50V X7R RADIAL

На залиха: 153.846

1825J0100563JXR

1825J0100563JXR

Syfer

CAP CER 0.056UF 10V X7R 1825

На залиха: 52.392

1206J0160824KDT

1206J0160824KDT

Syfer

CAP CER 0.82UF 16V X7R 1206

На залиха: 165.738

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв