WhatsApp Icon
CC0603MRX7R8BB223

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
CC0603MRX7R8BB223
Производителот
Yageo
Опис
CAP CER 0.022UF 25V X7R 0603
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
18660
Листови со податоци онлајн
CC0603MRX7R8BB223 PDF
 • серија:CC
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:0.022 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:25V
 • температурен коефициент:X7R
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:-
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:0603 (1608 Metric)
 • големина / димензија:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.035" (0.90mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
1825Y5000154MXR

1825Y5000154MXR

Syfer

CAP CER 0.15UF 500V X7R 1825

На залиха: 56.780

C325C223J2G5TA7301

C325C223J2G5TA7301

KEMET

CAP CER 0.022UF 200V C0G/NP0 RAD

На залиха: 341.833

C336C224J5G5TA7301

C336C224J5G5TA7301

KEMET

CAP CER 0.22UF 50V C0G/NP0 RAD

На залиха: 133.965

1825Y0100154FCR

1825Y0100154FCR

Syfer

CAP CER 0.15UF 10V C0G/NP0 1825

На залиха: 7.234

C0402C121M5JACAUTO

C0402C121M5JACAUTO

KEMET

CAP CER 120PF 50V U2J 0402

На залиха: 3.156.565

0805J2009P10DUT

0805J2009P10DUT

Syfer

CAP CER 9.1PF 200V C0G/NP0 0805

На залиха: 231.010

1210Y2506P80DFT

1210Y2506P80DFT

Syfer

CAP CER 6.8PF 250V C0G/NP0 1210

На залиха: 116.822

C1206C750F4HAC7800

C1206C750F4HAC7800

KEMET

CAP CER 1206 75PF 16V ULTRA STAB

На залиха: 1.317.175

C317C431G3G5TA

C317C431G3G5TA

KEMET

CAP CER 430PF 25V C0G/NP0 RADIAL

На залиха: 301.241

C0805C222MAREC7800

C0805C222MAREC7800

KEMET

CAP CER 0805 2.2NF 250V X7R

На залиха: 2.882.675

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв