WhatsApp Icon
1206J2000470GFT

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
1206J2000470GFT
Производителот
Syfer
Опис
CAP CER 47PF 200V C0G/NP0 1206
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
14302
Листови со податоци онлајн
1206J2000470GFT PDF
 • серија:-
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:47 pF
 • толеранција:±2%
 • напон - номинален:200V
 • температурен коефициент:C0G, NP0
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:High Temperature
 • оценки:-
 • апликации:High Reliability
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:1206 (3216 Metric)
 • големина / димензија:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.063" (1.60mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
MR055A101GAA

MR055A101GAA

Elco (AVX)

CAP CER 100PF 50V NP0 RADIAL

На залиха: 50.787

C1210X752F5HAC7800

C1210X752F5HAC7800

KEMET

CAP CER 1210 7.5NF 50V ULTRA STA

На залиха: 429.184

1210J1K20390JCR

1210J1K20390JCR

Syfer

CAP CER 39PF 1.2KV C0G/NP0 1210

На залиха: 339.835

C325C181KAG5TA

C325C181KAG5TA

KEMET

CAP CER RAD 180PF 250V C0G 10%

На залиха: 940.468

1812J0500104KDT

1812J0500104KDT

Syfer

CAP CER 0.1UF 50V X7R 1812

На залиха: 101.231

0805J1000122JCR

0805J1000122JCR

Syfer

CAP CER 1200PF 100V C0G/NP0 0805

На залиха: 479.294

1206Y0630473JXR

1206Y0630473JXR

Syfer

CAP CER 0.047UF 63V X7R 1206

На залиха: 381.664

CAS18C301JARGC

CAS18C301JARGC

KEMET

SFTY 1812 300PF X2 250 X7R 5%

На залиха: 87.966

C430C302GAG5TA7200

C430C302GAG5TA7200

KEMET

CAP CER 3000PF 250V C0G AXIAL

На залиха: 781.005

0805Y0500680FFR

0805Y0500680FFR

Syfer

CAP CER 68PF 50V C0G/NP0 0805

На залиха: 143.200

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв