WhatsApp Icon
0805J5000271KXR

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
0805J5000271KXR
Производителот
Syfer
Опис
CAP CER 270PF 500V X7R 0805
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
18128
Листови со податоци онлајн
0805J5000271KXR PDF
 • серија:-
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:270 pF
 • толеранција:±10%
 • напон - номинален:500V
 • температурен коефициент:X7R (2R1)
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:-
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:0805 (2012 Metric)
 • големина / димензија:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.051" (1.30mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
1825J0500220JCR

1825J0500220JCR

Syfer

CAP CER 22PF 50V C0G/NP0 1825

На залиха: 52.638

VJ0805D4R7CLPAJ

VJ0805D4R7CLPAJ

Vishay / Vitramon

CAP CER 4.7PF 250V C0G/NP0 0805

На залиха: 388.666

VJ0603D300GXXAP

VJ0603D300GXXAP

Vishay / Vitramon

CAP CER 30PF 25V C0G/NP0 0603

На залиха: 248.447

VJ0805A8R2DXAMP

VJ0805A8R2DXAMP

Vishay / Vitramon

CAP CER 8.2PF 50V C0G/NP0 0805

На залиха: 1.076.426

1206J0630121GAT

1206J0630121GAT

Syfer

CAP CER 120PF 63V C0G/NP0 1206

На залиха: 179.478

C0603C162K3JACAUTO

C0603C162K3JACAUTO

KEMET

CAP CER 1600PF 25V U2J 0603

На залиха: 1.484.560

C1812X511M5HAC7800

C1812X511M5HAC7800

KEMET

CAP CER 1812 510PF 50V ULTRA STA

На залиха: 339.006

0603Y0250821JCT

0603Y0250821JCT

Syfer

CAP CER 820PF 25V C0G/NP0 0603

На залиха: 580.821

2225J2500562KCR

2225J2500562KCR

Syfer

CAP CER 5600PF 250V C0G/NP0 2225

На залиха: 40.710

1210J1000683KDR

1210J1000683KDR

Syfer

CAP CER 0.068UF 100V X7R 1210

На залиха: 166.669

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв