WhatsApp Icon
C0603C131F5HACAUTO

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
C0603C131F5HACAUTO
Производителот
KEMET
Опис
CAP CER 0603 130PF 50V ULTRA STA
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
14017
Листови со податоци онлајн
C0603C131F5HACAUTO PDF
 • серија:SMD Auto X8R HT150C
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:130 pF
 • толеранција:±1%
 • напон - номинален:50V
 • температурен коефициент:X8R
 • Работна температура:-55°C ~ 150°C
 • карактеристики:Low ESL, High Temperature
 • оценки:AEC-Q200
 • апликации:Automotive
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:0603 (1608 Metric)
 • големина / димензија:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.034" (0.87mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
2225Y1000562JCR

2225Y1000562JCR

Syfer

CAP CER 5600PF 100V C0G/NP0 2225

На залиха: 44.378

2225J0160563KDT

2225J0160563KDT

Syfer

CAP CER 0.056UF 16V X7R 2225

На залиха: 41.824

0603Y1000101KQT

0603Y1000101KQT

Syfer

CAP CER 100PF 100V C0G/NP0 0603

На залиха: 302.920

1206Y0503P30CCR

1206Y0503P30CCR

Syfer

CAP CER 3.3PF 50V C0G/NP0 1206

На залиха: 341.833

2225Y0100224MXR

2225Y0100224MXR

Syfer

CAP CER 0.22UF 10V X7R 2225

На залиха: 51.606

1210Y0630102MDT

1210Y0630102MDT

Syfer

CAP CER 1000PF 63V X7R 1210

На залиха: 178.715

1206J1000101GCT

1206J1000101GCT

Syfer

CAP CER 100PF 100V C0G/NP0 1206

На залиха: 286.336

VJ2225Y183KBRAT4X

VJ2225Y183KBRAT4X

Vishay / Vitramon

CAP CER 0.018UF 1.5KV X7R 2225

На залиха: 52.160

1825J0500391KCT

1825J0500391KCT

Syfer

CAP CER 390PF 50V C0G/NP0 1825

На залиха: 58.161

GCM31MR71H474KA37L

GCM31MR71H474KA37L

TOKO / Murata

CAP CER 0.47UF 50V X7R 1206

На залиха: 140.845

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв