WhatsApp Icon
C1210C271K8HAC7800

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
C1210C271K8HAC7800
Производителот
KEMET
Опис
CAP CER 1210 270PF 10V ULTRA STA
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
11417
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:SMD Comm X8R HT150C
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:270 pF
 • толеранција:±10%
 • напон - номинален:10V
 • температурен коефициент:X8R
 • Работна температура:-55°C ~ 150°C
 • карактеристики:Low ESL, High Temperature
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:1210 (3225 Metric)
 • големина / димензија:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.035" (0.88mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
0603J063P560CFT

0603J063P560CFT

Syfer

CAP CER 0.56PF 63V C0G/NP0 0603

На залиха: 388.575

VJ1210Y393JLBAJ32

VJ1210Y393JLBAJ32

Vishay / Vitramon

CAP CER 39000 PF 100V X7R 1210 P

На залиха: 73.959

MA0805XR124M500

MA0805XR124M500

Meritek

CAP CER 0.12UF 50V X7R 0805

На залиха: 1.988.071

1825J0250393GCR

1825J0250393GCR

Syfer

CAP CER 0.039UF 25V C0G/NP0 1825

На залиха: 26.992

C335C154K2G5TA7301

C335C154K2G5TA7301

KEMET

CAP CER 0.15UF 200V C0G/NP0 RAD

На залиха: 89.700

VJ0603D1R4DLCAJ

VJ0603D1R4DLCAJ

Vishay / Vitramon

CAP CER 1.4PF 200V C0G/NP0 0603

На залиха: 865.351

1206Y1K20271JXT

1206Y1K20271JXT

Syfer

CAP CER 270PF 1.2KV X7R 1206

На залиха: 271.186

1812Y6300820JCT

1812Y6300820JCT

Syfer

CAP CER 82PF 630V C0G/NP0 1812

На залиха: 134.262

0505Y2000130KQT

0505Y2000130KQT

Syfer

CAP CER 13PF 200V C0G/NP0 0505

На залиха: 224.391

C1206X560K4HAC7800

C1206X560K4HAC7800

KEMET

CAP CER 1206 56PF 16V ULTRA STAB

На залиха: 2.404.424

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв