WhatsApp Icon
2220J4K00821KXT

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
2220J4K00821KXT
Производителот
Syfer
Опис
CAP CER 820PF 4KV X7R 2220
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
16389
Листови со податоци онлајн
2220J4K00821KXT PDF
 • серија:-
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:820 pF
 • толеранција:±10%
 • напон - номинален:4000V (4kV)
 • температурен коефициент:X7R (2R1)
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:-
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:2220 (5750 Metric)
 • големина / димензија:0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.098" (2.50mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
1206Y1000110GQT

1206Y1000110GQT

Syfer

CAP CER 11PF 100V C0G/NP0 1206

На залиха: 123.638

2225Y1K00392JDT

2225Y1K00392JDT

Syfer

CAP CER 3900PF 1KV X7R 2225

На залиха: 35.404

1206Y2500470GFT

1206Y2500470GFT

Syfer

CAP CER 47PF 250V C0G/NP0 1206

На залиха: 170.610

C1210C154F8JACAUTO

C1210C154F8JACAUTO

KEMET

CAP CER 0.15UF 10V U2J 1210

На залиха: 54.945

K271J15C0GL53H5

K271J15C0GL53H5

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

CAP CER 270PF 500V C0G/NP0 RAD

На залиха: 824.402

VJ0603D100JXXAP

VJ0603D100JXXAP

Vishay / Vitramon

CAP CER 10PF 25V C0G/NP0 0603

На залиха: 621.581

VJ0805Y682MXBAC

VJ0805Y682MXBAC

Vishay / Vitramon

CAP CER 6800PF 100V X7R 0805

На залиха: 2.906.131

0505Y0500271GQT

0505Y0500271GQT

Syfer

CAP CER 270PF 50V C0G/NP0 0505

На залиха: 108.863

0805J0500273MXRE03

0805J0500273MXRE03

Syfer

CAP CER 0.027UF 50V X7R 0805

На залиха: 198.965

HC1206CG150G501

HC1206CG150G501

Meritek

CAP CER 15PF 500V C0G/NP0 1206

На залиха: 436.109

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв