WhatsApp Icon
T494A685K010AH

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
T494A685K010AH
Производителот
KEMET
Опис
6.80UF 10.0V
Категорија
кондензатори
Семејство
танталови кондензатори
На залиха
12225
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:T494
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:6.8 µF
 • толеранција:±10%
 • напон - номинален:10 V
 • тип:Molded
 • esr (еквивалентен сериски отпор):3Ohm @ 100kHz
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • живот @ temp.:2000 Hrs @ 125°C
 • тип на монтирање:Surface Mount
 • пакет / куќиште:1206 (3216 Metric)
 • големина / димензија:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
 • висина - седење (макс):0.071" (1.80mm)
 • проред на олово:-
 • код за големина на производителот:A
 • оценки:-
 • карактеристики:General Purpose
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
TAP227M016CCS

TAP227M016CCS

Elco (AVX)

CAP TANT 220UF 20% 16V RADIAL

На залиха: 24.092

TMCMB1A107MTRF

TMCMB1A107MTRF

Vishay / Sprague

CAP TANT 100UF 20% 10V 1411

На залиха: 120.481

T491B475M020AH4818

T491B475M020AH4818

KEMET

CAP TANT 4.7UF 20% 20V 1411

На залиха: 536.653

150D476X0035S2B

150D476X0035S2B

Vishay / Sprague

CAP TANT 47UF 20% 35V AXIAL

На залиха: 8.771

173D155X9025VWE3

173D155X9025VWE3

Vishay / Sprague

CAP TANT 1.5UF 10% 25V AXIAL

На залиха: 182.000

195D104X0050A2T

195D104X0050A2T

Vishay / Sprague

CAP TANT 0.1UF 20% 50V 1106

На залиха: 118.556

TAJE686M020RNJ

TAJE686M020RNJ

Elco (AVX)

CAP TANT 68UF 20% 20V 2917

На залиха: 49.057

TACL226M005RTA

TACL226M005RTA

Elco (AVX)

CAP TANT 22UF 20% 5V 0603

На залиха: 103.600

F751A337MDC

F751A337MDC

Elco (AVX)

CAP TANT 330UF 20% 10V 2917

На залиха: 30.379

T491A335K010AT4280

T491A335K010AT4280

KEMET

CAP TANT 3.3UF 10% 10V 1206

На залиха: 725.636

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв