WhatsApp Icon
T491C476K010AT7454

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
T491C476K010AT7454
Производителот
KEMET
Опис
CAP TANT 47UF 10% 10V 2312
Категорија
кондензатори
Семејство
танталови кондензатори
На залиха
18269
Листови со податоци онлајн
T491C476K010AT7454 PDF
 • серија:T491
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:47 µF
 • толеранција:±10%
 • напон - номинален:10 V
 • тип:Molded
 • esr (еквивалентен сериски отпор):1.2Ohm
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • живот @ temp.:2000 Hrs @ 125°C
 • тип на монтирање:Surface Mount
 • пакет / куќиште:2312 (6032 Metric)
 • големина / димензија:0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
 • висина - седење (макс):0.110" (2.80mm)
 • проред на олово:-
 • код за големина на производителот:C
 • оценки:-
 • карактеристики:General Purpose
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
TAP476K016CCS

TAP476K016CCS

Elco (AVX)

CAP TANT 47UF 10% 16V RADIAL

На залиха: 37.414

TD22M50

TD22M50

NTE Electronics, Inc.

CAP TANT 22UF 20% 50V RADIAL

На залиха: 6.790

TAJA154M035RNJ

TAJA154M035RNJ

Elco (AVX)

CAP TANT 0.15UF 20% 35V 1206

На залиха: 459.136

PCT15/20HK

PCT15/20HK

Suntsu Electronics, Inc.

CAP TANT 15UF 10% 20V 2917

На залиха: 76.040

T110C396K020AS

T110C396K020AS

KEMET

CAP TANT 39UF 10% 20V AXIAL

На залиха: 21.013

T495C335K035ATE525

T495C335K035ATE525

KEMET

CAP TANT 3.3UF 10% 35V 2312

На залиха: 108.742

TAP156M035BRW

TAP156M035BRW

Elco (AVX)

CAP TANT 15UF 20% 35V RADIAL

На залиха: 76.628

TAP105M020BRS

TAP105M020BRS

Elco (AVX)

CAP TANT 1UF 20% 20V RADIAL

На залиха: 466.200

TACL685K010RTA

TACL685K010RTA

Elco (AVX)

CAP TANT 6.8UF 10% 10V 0603

На залиха: 103.600

195D225X0020V2T

195D225X0020V2T

Vishay / Sprague

CAP TANT 2.2UF 20% 20V 1410

На залиха: 117.727

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв