WhatsApp Icon
T495C685K025ATE500

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
T495C685K025ATE500
Производителот
KEMET
Опис
CAP TANT 6.8UF 10% 25V 2312
Категорија
кондензатори
Семејство
танталови кондензатори
На залиха
13564
Листови со податоци онлајн
T495C685K025ATE500 PDF
 • серија:T495
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:6.8 µF
 • толеранција:±10%
 • напон - номинален:25 V
 • тип:Molded
 • esr (еквивалентен сериски отпор):500mOhm
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • живот @ temp.:2000 Hrs @ 85°C
 • тип на монтирање:Surface Mount
 • пакет / куќиште:2312 (6032 Metric)
 • големина / димензија:0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
 • висина - седење (макс):0.110" (2.80mm)
 • проред на олово:-
 • код за големина на производителот:C
 • оценки:-
 • карактеристики:General Purpose
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
199D335X5010A1V1E3

199D335X5010A1V1E3

Vishay / Sprague

CAP TANT 3.3UF 5% 10V RADIAL

На залиха: 173.160

173D475X9035WWE3

173D475X9035WWE3

Vishay / Sprague

CAP TANT 4.7UF 10% 35V AXIAL

На залиха: 41.984

T494D107M016AT

T494D107M016AT

KEMET

CAP TANT 100UF 20% 16V 2917

На залиха: 41.353

TAP154K035CRS

TAP154K035CRS

Elco (AVX)

CAP TANT 0.15UF 10% 35V RADIAL

На залиха: 459.136

199D336X96R3C6V1E3

199D336X96R3C6V1E3

Vishay / Sprague

CAP TANT 33UF 10% 6.3V RADIAL

На залиха: 127.323

T354G106K035AT7301

T354G106K035AT7301

KEMET

CAP TANT 10UF 10% 35V RADIAL

На залиха: 135.494

T491A105K016AG

T491A105K016AG

KEMET

CAP TANT 1UF 10% 16V 1206

На залиха: 173.761

TPME228M002R0018

TPME228M002R0018

Elco (AVX)

CAP TANT 2200UF 20% 2.5V 2917

На залиха: 25.078

TPSC107K010R0075

TPSC107K010R0075

Elco (AVX)

CAP TANT 100UF 10% 10V 2312

На залиха: 104.166

135D686X9025C2

135D686X9025C2

Vishay

CAP TANT 68UF 10% 25V AXIAL

На залиха: 2.456

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв