WhatsApp Icon
PCT10/35HM

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
PCT10/35HM
Производителот
Suntsu Electronics, Inc.
Опис
CAP TANT 10UF 20% 35V 2917
Категорија
кондензатори
Семејство
танталови кондензатори
На залиха
16455
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:PCT
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • капацитет:10 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:35 V
 • тип:Molded
 • esr (еквивалентен сериски отпор):900mOhm @ 100kHz
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • живот @ temp.:-
 • тип на монтирање:Surface Mount
 • пакет / куќиште:2917 (7343 Metric)
 • големина / димензија:0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
 • висина - седење (макс):0.161" (4.10mm)
 • проред на олово:-
 • код за големина на производителот:H
 • оценки:-
 • карактеристики:General Purpose
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
150D566X0020S2BE3

150D566X0020S2BE3

Vishay / Sprague

CAP TANT 56UF 20% 20V AXIAL

На залиха: 9.400

173D225X9025VE3

173D225X9025VE3

Vishay / Sprague

CAP TANT 2.2UF 10% 25V AXIAL

На залиха: 163.800

PCT2.2/6BM

PCT2.2/6BM

Suntsu Electronics, Inc.

CAP TANT 2.2UF 20% 6.3V 1411

На залиха: 316.756

T354M476M035AS

T354M476M035AS

KEMET

CAP TANT 47UF 20% 35V RADIAL

На залиха: 16.655

195D155X9035V4T

195D155X9035V4T

Vishay / Sprague

CAP TANT 1.5UF 10% 35V 1410

На залиха: 35.799

T491C105M050AT4820

T491C105M050AT4820

KEMET

CAP TANT 1UF 20% 50V 2312

На залиха: 505.510

293D226X9004B2TE3

293D226X9004B2TE3

Vishay / Sprague

CAP TANT 22UF 10% 4V 1411

На залиха: 627.825

TPSA106K010H1800

TPSA106K010H1800

Elco (AVX)

CAP TANT 10UF 10% 10V 1206

На залиха: 145.454

173D395X9010VWE3

173D395X9010VWE3

Vishay / Sprague

CAP TANT 3.9UF 10% 10V AXIAL

На залиха: 182.000

T491A474K025AT4513

T491A474K025AT4513

KEMET

CAP TANT 0.47UF 10% 25V 1206

На залиха: 947.508

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв