WhatsApp Icon
T350A155K016AS

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
T350A155K016AS
Производителот
KEMET
Опис
CAP TANT 1.5UF 10% 16V RADIAL
Категорија
кондензатори
Семејство
танталови кондензатори
На залиха
13471
Листови со податоци онлајн
T350A155K016AS PDF
 • серија:T350, UltraDip II
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • капацитет:1.5 µF
 • толеранција:±10%
 • напон - номинален:16 V
 • тип:Conformal Coated
 • esr (еквивалентен сериски отпор):10Ohm
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • живот @ temp.:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Radial, Disc
 • големина / димензија:0.177" Dia (4.50mm)
 • висина - седење (макс):0.280" (7.10mm)
 • проред на олово:0.100" (2.54mm)
 • код за големина на производителот:A
 • оценки:-
 • карактеристики:General Purpose
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
595D475X0004T2T

595D475X0004T2T

Vishay / Sprague

CAP TANT 4.7UF 20% 4V 0805

На залиха: 109.092

T491B105M050AT

T491B105M050AT

KEMET

CAP TANT 1UF 20% 50V 1411

На залиха: 135.135

298D106X0010M2T

298D106X0010M2T

Vishay / Sprague

CAP TANT 10UF 20% 10V 0603

На залиха: 62.500

597D336X9050F8T

597D336X9050F8T

Vishay / Sprague

CAP TANT 33UF 10% 50V 3024

На залиха: 18.001

195D226X0020R2T

195D226X0020R2T

Vishay / Sprague

CAP TANT 22UF 20% 20V 2824

На залиха: 24.557

199D475X9025BXB1E3

199D475X9025BXB1E3

Vishay / Sprague

CAP TANT 4.7UF 10% 25V RADIAL

На залиха: 168.350

T491B106M006AT

T491B106M006AT

KEMET

CAP TANT 10UF 20% 6.3V 1411

На залиха: 212.765

T322A225K010AT

T322A225K010AT

KEMET

CAP TANT 2.2UF 10% 10V AXIAL

На залиха: 115.958

135D406X9075T2

135D406X9075T2

Vishay

CAP TANT 40UF 10% 75V AXIAL

На залиха: 2.547

TAJF336M025RNJ

TAJF336M025RNJ

Elco (AVX)

CAP TANT 33UF 20% 25V

На залиха: 67.073

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв