WhatsApp Icon
150D157X0015S2B

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
150D157X0015S2B
Производителот
Vishay / Sprague
Опис
CAP TANT 150UF 20% 15V AXIAL
Категорија
кондензатори
Семејство
танталови кондензатори
На залиха
11059
Листови со податоци онлајн
150D157X0015S2B PDF
 • серија:TANTALEX®, 150D
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • капацитет:150 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:15 V
 • тип:Hermetically Sealed
 • esr (еквивалентен сериски отпор):-
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • живот @ temp.:1000 Hrs @ 125°C
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Axial
 • големина / димензија:0.351" Dia x 0.786" L (8.92mm x 19.96mm)
 • висина - седење (макс):-
 • проред на олово:-
 • код за големина на производителот:S
 • оценки:-
 • карактеристики:General Purpose
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
173D335X0006UE3

173D335X0006UE3

Vishay / Sprague

CAP TANT 3.3UF 20% 6V AXIAL

На залиха: 178.253

150D104X0050A2BE3

150D104X0050A2BE3

Vishay / Sprague

CAP TANT 0.1UF 20% 50V AXIAL

На залиха: 37.230

TMCSA0J225MTRF

TMCSA0J225MTRF

Vishay / Sprague

CAP TANT 2.2UF 20% 7V 1206

На залиха: 217.391

TWAB277K025SBEZ0000

TWAB277K025SBEZ0000

Elco (AVX)

CAP TANT 270UF 10% 25V AXIAL

На залиха: 1.665

T95Z156K025LSAL

T95Z156K025LSAL

Vishay / Sprague

CAP TANT 15UF 10% 25V 2910

На залиха: 33.670

135D128X9006T6

135D128X9006T6

Vishay

CAP TANT 1200UF 10% 6V AXIAL

На залиха: 2.482

150D225X0125B2T

150D225X0125B2T

Vishay / Sprague

CAP TANT 2.2UF 20% 125V AXIAL

На залиха: 15.130

F931C107MCCAJ6

F931C107MCCAJ6

Elco (AVX)

CAP TANT 100UF 20% 16V 2312

На залиха: 108.695

T491C475K025AH7280

T491C475K025AH7280

KEMET

CAP TANT 4.7UF 10% 25V 2312

На залиха: 296.015

150D473X0035A2BE3

150D473X0035A2BE3

Vishay / Sprague

CAP TANT 0.047UF 20% 35V AXIAL

На залиха: 8.281

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв