WhatsApp Icon
T495X157K010ATE070

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
T495X157K010ATE070
Производителот
KEMET
Опис
CAP TANT 150UF 10% 10V 2917
Категорија
кондензатори
Семејство
танталови кондензатори
На залиха
18653
Листови со податоци онлајн
T495X157K010ATE070 PDF
 • серија:T495
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:150 µF
 • толеранција:±10%
 • напон - номинален:10 V
 • тип:Molded
 • esr (еквивалентен сериски отпор):70mOhm
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • живот @ temp.:2000 Hrs @ 85°C
 • тип на монтирање:Surface Mount
 • пакет / куќиште:2917 (7343 Metric)
 • големина / димензија:0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
 • висина - седење (макс):0.169" (4.30mm)
 • проред на олово:-
 • код за големина на производителот:X
 • оценки:-
 • карактеристики:General Purpose
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
T491X226M035AT4047

T491X226M035AT4047

KEMET

CAP TANT 22UF 20% 35V 2917

На залиха: 121.758

T97D476K050N8TSZ

T97D476K050N8TSZ

Vishay / Sprague

CAP TANT 47UF 10% 50V 2917

На залиха: 6.530

TACL225M010RTA

TACL225M010RTA

Elco (AVX)

CAP TANT 2.2UF 20% 10V 0603

На залиха: 103.600

150D105X9075B2B

150D105X9075B2B

Vishay / Sprague

CAP TANT 1UF 10% 75V AXIAL

На залиха: 25.789

TWCB227K030CCYZ0000

TWCB227K030CCYZ0000

Elco (AVX)

CAP TANT 220UF 10% 30V AXIAL

На залиха: 1.946

TAP156M035CRS

TAP156M035CRS

Elco (AVX)

CAP TANT 15UF 20% 35V RADIAL

На залиха: 85.142

TCP1A155M8R

TCP1A155M8R

ROHM Semiconductor

CAP TANT 1.5UF 20% 10V 0805

На залиха: 551.632

TL3E106K050C0550

TL3E106K050C0550

Vishay / Sprague

CAP TANT 10UF 10% 50V 2917

На залиха: 44.515

T491X108M006AT7280

T491X108M006AT7280

KEMET

CAP TANT 1000UF 20% 6.3V 2917

На залиха: 52.287

T491B225M035AT4280

T491B225M035AT4280

KEMET

CAP TANT 2.2UF 20% 35V 1411

На залиха: 602.518

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв