TPSY477K002R0100

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
TPSY477K002R0100
Производителот
Elco (AVX)
Опис
CAP TANT 470UF 10% 2.5V 2917
Категорија
кондензатори
Семејство
танталови кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.81675
Листови со податоци онлајн
TPSY477K002R0100 PDF
 • серија:TPS
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:470 µF
 • толеранција:±10%
 • напон - номинален:2.5 V
 • тип:Molded
 • esr (еквивалентен сериски отпор):100mOhm
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • живот @ temp.:-
 • тип на монтирање:Surface Mount
 • пакет / куќиште:2917 (7343 Metric)
 • големина / димензија:0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
 • висина - седење (макс):0.079" (2.00mm)
 • проред на олово:-
 • код за големина на производителот:Y
 • оценки:-
 • карактеристики:General Purpose
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
150D685X0010B2TE3

150D685X0010B2TE3

Vishay / Sprague

CAP TANT 6.8UF 20% 10V AXIAL

На залиха: 48.995

$2.24510

T491D107K016AG7280

T491D107K016AG7280

KEMET

CAP TANT 100UF 10% 16V 2917

На залиха: 91.903

$1.19691

199D475X0035C1V1E3

199D475X0035C1V1E3

Vishay / Sprague

CAP TANT 4.7UF 20% 35V RADIAL

На залиха: 64.327

$1.71000

T491D336M020AT4280

T491D336M020AT4280

KEMET

CAP TANT 33UF 20% 20V 2917

На залиха: 213.903

$0.46750

150D396X9020R2TE3

150D396X9020R2TE3

Vishay / Sprague

CAP TANT 39UF 10% 20V AXIAL

На залиха: 25.843

$4.64338

150D184X0075A2B

150D184X0075A2B

Vishay / Sprague

CAP TANT 0.18UF 20% 75V AXIAL

На залиха: 39.128

$3.06680

T491A476M006AT4853

T491A476M006AT4853

KEMET

CAP TANT 47UF 20% 6.3V 1206

На залиха: 516.528

$0.19360

T491C475M020AH

T491C475M020AH

KEMET

CAP TANT 4.7UF 20% 20V 2312

На залиха: 245.531

$0.40728

TAJD476M025RNJ

TAJD476M025RNJ

Elco (AVX)

CAP TANT 47UF 20% 25V 2917

На залиха: 65.476

$1.68000

13008-032KESB/HR

13008-032KESB/HR

Vishay / Sprague

CAP TANT 470UF 10% 16V 3226

На залиха: 8.795

$12.50700

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв