WhatsApp Icon
ATB477M016

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
ATB477M016
Производителот
Cornell Dubilier Electronics
Опис
CAP ALUM 470UF 20% 16V SMD
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
11435
Листови со податоци онлајн
ATB477M016 PDF
 • серија:ATB
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • капацитет:470 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:16 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):540mOhm @ 120Hz
 • живот @ temp.:5000 Hrs @ 105°C
 • Работна температура:-55°C ~ 105°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:-
 • апликации:Bypass, Decoupling
 • бранување струја @ ниска фреквенција:595 mA @ 120 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:850 mA @ 100 kHz
 • импеданса:120 mOhms
 • проред на олово:-
 • големина / димензија:0.394" Dia (10.00mm)
 • висина - седење (макс):0.413" (10.50mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:0.406" L x 0.417" W (10.30mm x 10.60mm)
 • тип на монтирање:Surface Mount
 • пакет / куќиште:Radial, Can - SMD
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
URS2A330MPD1TD

URS2A330MPD1TD

Nichicon

CAP ALUM 33UF 20% 100V RADIAL

На залиха: 166.666

CP-FT-80-450V

CP-FT-80-450V

TubeDepot

CAP ALUM 80UF 450V F&T GERMANY

На залиха: 16.666

400USG150MEFCSN25X25

400USG150MEFCSN25X25

Rubycon

CAP ALUM 150UF 20% 400V SNAP

На залиха: 43.148

UPM1H681MHD6TN

UPM1H681MHD6TN

Nichicon

CAP ALUM 680UF 20% 50V RADIAL

На залиха: 79.710

UCJ1E330MCL1GS

UCJ1E330MCL1GS

Nichicon

CAP ALUM 33UF 20% 25V SMD

На залиха: 100.917

CGS142T200V3C

CGS142T200V3C

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 1400UF 200V SCREW

На залиха: 3.521

NEH100M35CC

NEH100M35CC

NTE Electronics, Inc.

CAP ALUM 100UF 20% 35V AXIAL

На залиха: 144.927

NEV100M63DE

NEV100M63DE

NTE Electronics, Inc.

CAP ALUM 100UF 20% 63V RADIAL

На залиха: 285.714

USW0J470MDD1TP

USW0J470MDD1TP

Nichicon

CAP ALUM 47UF 20% 6.3V RADIAL

На залиха: 1.643.385

UPS1A681MPD1TD

UPS1A681MPD1TD

Nichicon

CAP ALUM 680UF 20% 10V RADIAL

На залиха: 185.185

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв