WhatsApp Icon
B43305B5187M60

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
B43305B5187M60
Производителот
TDK EPCOS
Опис
CAP ALUM 180UF 20% 450V SNAP
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
13769
Листови со податоци онлајн
B43305B5187M60 PDF
 • серија:B43305
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • капацитет:180 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:450 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):750mOhm @ 100Hz
 • живот @ temp.:2000 Hrs @ 85°C
 • Работна температура:-40°C ~ 85°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • бранување струја @ ниска фреквенција:1.23 A @ 100 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:-
 • импеданса:1.06 Ohms
 • проред на олово:0.394" (10.00mm)
 • големина / димензија:0.984" Dia (25.00mm)
 • висина - седење (макс):1.260" (32.00mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Radial, Can - Snap-In
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
B43742A6278M000

B43742A6278M000

TDK EPCOS

CAP ALUM 2700UF 20% 500V SCREW

На залиха: 903

B43540B9277M87

B43540B9277M87

TDK EPCOS

CAP ALUM 270UF 20% 400V SNAP

На залиха: 18.982

ECA-2VHG2R2B

ECA-2VHG2R2B

Panasonic

CAP ALUM 2.2UF 20% 350V RADIAL

На залиха: 426.693

MAL211827101E3

MAL211827101E3

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

CAP ALUM 100UF 20% 40V AXIAL

На залиха: 40.386

UCY2D271MHD6

UCY2D271MHD6

Nichicon

CAP ALUM 270UF 20% 200V RADIAL

На залиха: 22.359

TVX1E103MDD

TVX1E103MDD

Nichicon

CAP ALUM 10000UF 20% 25V AXIAL

На залиха: 9.191

EEE-FP0J102AL

EEE-FP0J102AL

Panasonic

CAP ALUM 1000UF 6.3V 20% SMD

На залиха: 66.707

160BXF68MT810X20

160BXF68MT810X20

Rubycon

CAP ALUM 68UF 20% 160V RADIAL

На залиха: 103.429

EKXJ401ELL390MU20S

EKXJ401ELL390MU20S

United Chemi-Con

CAP ALUM 39UF 20% 400V RADIAL

На залиха: 33.140

EEU-FR1J121LB

EEU-FR1J121LB

Panasonic

CAP ALUM 120UF 20% 63V RADIAL

На залиха: 84.033

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв