WhatsApp Icon
EEU-FC1V561B

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
EEU-FC1V561B
Производителот
Panasonic
Опис
CAP ALUM 560UF 20% 35V RADIAL
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
14520
Листови со податоци онлајн
EEU-FC1V561B PDF
 • серија:FC
 • пакет:Cut Tape (CT)Tape & Box (TB)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:560 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:35 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):-
 • живот @ temp.:3000 Hrs @ 105°C
 • Работна температура:-55°C ~ 105°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:AEC-Q200
 • апликации:Automotive
 • бранување струја @ ниска фреквенција:1.08 A @ 120 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:1.44 A @ 100 kHz
 • импеданса:45 mOhms
 • проред на олово:0.197" (5.00mm)
 • големина / димензија:0.394" Dia (10.00mm)
 • висина - седење (макс):1.063" (27.00mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Radial, Can
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
EEU-EB1A471BJ

EEU-EB1A471BJ

Panasonic

CAP ALUM 470UF 20% 10V RADIAL

На залиха: 661.419

35USC22000MEFCSN30X45

35USC22000MEFCSN30X45

Rubycon

CAP ALUM 22000UF 20% 35V SNAP

На залиха: 26.143

UPJ0J332MHD6TN

UPJ0J332MHD6TN

Nichicon

CAP ALUM 3300UF 20% 6.3V RADIAL

На залиха: 95.652

EEE-FTV151XAL

EEE-FTV151XAL

Panasonic

CAP ALUM 150UF 35V 20% SMD

На залиха: 125.000

MLS331M250EA1C

MLS331M250EA1C

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 330UF 20% 250V FLATPACK

На залиха: 561

LNK2W472MSEG

LNK2W472MSEG

Nichicon

CAP ALUM 4700UF 20% 450V SCREW

На залиха: 1.054

EKY-101ELL330MH15D

EKY-101ELL330MH15D

United Chemi-Con

CAP ALUM 33UF 20% 100V RADIAL

На залиха: 516.689

UKL1A221KPDANATA

UKL1A221KPDANATA

Nichicon

CAP ALUM 220UF 20% 10V RADIAL

На залиха: 572.082

UPJ2A271MHD6TN

UPJ2A271MHD6TN

Nichicon

CAP ALUM 270UF 20% 100V RADIAL

На залиха: 79.710

UPV1E390MFD1TA

UPV1E390MFD1TA

Nichicon

CAP ALUM 39UF 20% 25V RADIAL

На залиха: 809.192

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв