WhatsApp Icon
335RSS050M

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
335RSS050M
Производителот
Cornell Dubilier Electronics
Опис
CAP ALUM 3.3UF 20% 50V THRU HOLE
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
14912
Листови со податоци онлајн
335RSS050M PDF
 • серија:RSS
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • капацитет:3.3 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:50 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):50.238Ohm @ 120Hz
 • живот @ temp.:1000 Hrs @ 85°C
 • Работна температура:-40°C ~ 85°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • бранување струја @ ниска фреквенција:25 mA @ 120 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:35 mA @ 100 kHz
 • импеданса:-
 • проред на олово:0.059" (1.50mm)
 • големина / димензија:0.157" Dia (4.00mm)
 • висина - седење (макс):0.315" (8.00mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Radial, Can
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
UES0J101MPM1TA

UES0J101MPM1TA

Nichicon

CAP ALUM 100UF 20% 6.3V RADIAL

На залиха: 359.595

EMZR250ADA221MF80G

EMZR250ADA221MF80G

United Chemi-Con

CAP POLY 220UF 20% 25V SMD

На залиха: 87.440

PSU3015

PSU3015

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 33UF 125V QC TERM

На залиха: 9.126

16ZLG680MEFCT810X16

16ZLG680MEFCT810X16

Rubycon

CAP ALUM 680UF 20% 16V RADIAL

На залиха: 244.822

601D158F050GL1

601D158F050GL1

Vishay / Sprague

CAP ALUM 1500UF 50V AXIAL

На залиха: 2.583

EEU-FC1V330B

EEU-FC1V330B

Panasonic

CAP ALUM 33UF 20% 35V RADIAL

На залиха: 778.816

450HXC150MEFCSN25X40

450HXC150MEFCSN25X40

Rubycon

CAP ALUM 150UF 20% 450V SNAP

На залиха: 15.898

477LBA200M2CD

477LBA200M2CD

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 470UF 20% 200V SNAP

На залиха: 43.063

EDH337M025A9PAA

EDH337M025A9PAA

KEMET

CAP ALUM 330UF 20% 25V SMD

На залиха: 222.647

AFK106M63D16T-F

AFK106M63D16T-F

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 10UF 20% 63V SMD

На залиха: 86.274

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв