WhatsApp Icon
EKXJ451EMC820MMN3S

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
EKXJ451EMC820MMN3S
Производителот
United Chemi-Con
Опис
CAP ALUM 82UF 20% 450V RADIAL
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
16217
Листови со податоци онлајн
EKXJ451EMC820MMN3S PDF
 • серија:KXJ
 • пакет:Tape & Box (TB)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:82 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:450 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):-
 • живот @ temp.:12000 Hrs @ 105°C
 • Работна температура:-25°C ~ 105°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:AEC-Q200
 • апликации:Automotive
 • бранување струја @ ниска фреквенција:730 mA @ 120 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:1.825 A @ 100 kHz
 • импеданса:-
 • проред на олово:0.295" (7.50mm)
 • големина / димензија:0.709" Dia (18.00mm)
 • висина - седење (макс):1.299" (33.00mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Radial, Can
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
860130575006

860130575006

Würth Elektronik Midcom

CAP 330 UF 20% 35 V

На залиха: 115.794

ALS70G474NF025

ALS70G474NF025

KEMET

CAP ALUM 470000UF 20% 25V SCREW

На залиха: 1.902

381LR821M200K022

381LR821M200K022

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 820UF 20% 200V SNAP

На залиха: 21.399

B43505A9337M000

B43505A9337M000

TDK EPCOS

CAP ALUM 330UF 20% 400V SNAP

На залиха: 7.303

MAL225973471E3

MAL225973471E3

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

CAP ALUM 470UF 250V 3000H

На залиха: 24.521

50TWL4.7MEFC5X11

50TWL4.7MEFC5X11

Rubycon

CAP ALUM 4.7UF 20% 50V RADIAL

На залиха: 869.943

SLPX821M250H3P3

SLPX821M250H3P3

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 820UF 20% 250V SNAP

На залиха: 25.052

SLP271M400C9P3

SLP271M400C9P3

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 270UF 20% 400V SNAP

На залиха: 24.515

E37X351CPN562MF92M

E37X351CPN562MF92M

United Chemi-Con

CAP ALUM 5600UF 20% 350V SCREW

На залиха: 861

EKZE350ELL331MJ16S

EKZE350ELL331MJ16S

United Chemi-Con

CAP ALUM 330UF 20% 35V RADIAL

На залиха: 74.374

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв