WhatsApp Icon
EDK336M035A9HAA

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
EDK336M035A9HAA
Производителот
KEMET
Опис
CAP ALUM 33UF 20% 35V SMD
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
15505
Листови со податоци онлајн
EDK336M035A9HAA PDF
 • серија:EDK
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:33 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:35 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):-
 • живот @ temp.:2000 Hrs @ 85°C
 • Работна температура:-40°C ~ 85°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • бранување струја @ ниска фреквенција:130 mA @ 120 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:162.5 mA @ 10 kHz
 • импеданса:-
 • проред на олово:-
 • големина / димензија:0.248" Dia (6.30mm)
 • висина - седење (макс):0.315" (8.00mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm)
 • тип на монтирање:Surface Mount
 • пакет / куќиште:Radial, Can - SMD
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
B43504A187M82

B43504A187M82

TDK EPCOS

CAP ALUM 180UF 20% 420V SNAP

На залиха: 30.363

B43601B2827M80

B43601B2827M80

TDK EPCOS

CAP ALUM 820UF 20% 200V SNAP

На залиха: 29.977

UVZ1A330MDD1TA

UVZ1A330MDD1TA

Nichicon

CAP ALUM 33UF 20% 10V RADIAL

На залиха: 1.740.947

EEE-FP1C331AV

EEE-FP1C331AV

Panasonic

CAP ALUM 330UF 20% 16V SMD

На залиха: 85.937

860040474005

860040474005

Würth Elektronik Midcom

CAP 330 UF 20% 25 V

На залиха: 270.270

ALS80P824NS025

ALS80P824NS025

KEMET

CAP ALUM 820000UF 20% 25V SCREW

На залиха: 2.090

MLP133M016EK1D

MLP133M016EK1D

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 13000UF 20% 16V FLATPCK

На залиха: 1.624

UEP1J221MHD1TN

UEP1J221MHD1TN

Nichicon

CAP ALUM 220UF 20% 63V RADIAL

На залиха: 102.654

B41888D8827M

B41888D8827M

TDK EPCOS

CAP ALUM 820UF 20% 63V RADIAL

На залиха: 50.635

30D477M040DH5A

30D477M040DH5A

Vishay / Sprague

CAP ALUM 470UF 20% 40V AXIAL

На залиха: 41.678

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв