WhatsApp Icon
50YXJ22M5X11

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
50YXJ22M5X11
Производителот
Rubycon
Опис
CAP ALUM 22UF 20% 50V RADIAL
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
12876
Листови со податоци онлајн
50YXJ22M5X11 PDF
 • серија:YXJ
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • капацитет:22 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:50 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):-
 • живот @ temp.:5000 Hrs @ 105°C
 • Работна температура:-40°C ~ 105°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • бранување струја @ ниска фреквенција:99 mA @ 120 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:180 mA @ 100 kHz
 • импеданса:700 mOhms
 • проред на олово:0.079" (2.00mm)
 • големина / димензија:0.197" Dia (5.00mm)
 • висина - седење (макс):0.492" (12.50mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Radial, Can
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
EEU-HD1H220B

EEU-HD1H220B

Panasonic

CAP ALUM 22UF 20% 50V RADIAL

На залиха: 117.647

160LEX33MEFC10X16

160LEX33MEFC10X16

Rubycon

CAP ALUM 33UF 20% 160V RADIAL

На залиха: 78.909

MLP263M010EA1A

MLP263M010EA1A

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 26000UF 20% 10V FLATPCK

На залиха: 648

ULD2C150MPD

ULD2C150MPD

Nichicon

CAP ALUM 15UF 20% 160V RADIAL

На залиха: 210.119

UBX2G150MHL1TO

UBX2G150MHL1TO

Nichicon

CAP ALUM 15UF 20% 400V RADIAL

На залиха: 24.174

MAL225969271E3

MAL225969271E3

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

CAP ALUM 270UF 500V 3000H

На залиха: 8.550

UPJ1H3R3MDD1TD

UPJ1H3R3MDD1TD

Nichicon

CAP ALUM 3.3UF 20% 50V RADIAL

На залиха: 210.084

UCX1E332MNS1ZD

UCX1E332MNS1ZD

Nichicon

CAP ALUM 3300UF 20% 25V SMD

На залиха: 19.019

MAL214099601E3

MAL214099601E3

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

CAP ALUM 220UF 20% 25V SMD

На залиха: 66.101

UPW2E101MRD6

UPW2E101MRD6

Nichicon

CAP ALUM 100UF 20% 250V RADIAL

На залиха: 26.536

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв