WhatsApp Icon
URZ1C330MDD1TD

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
URZ1C330MDD1TD
Производителот
Nichicon
Опис
CAP ALUM 33UF 20% 16V RADIAL
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
11197
Листови со податоци онлајн
URZ1C330MDD1TD PDF
 • серија:URZ
 • пакет:Cut Tape (CT)Tape & Box (TB)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:33 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:16 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):-
 • живот @ temp.:1000 Hrs @ 105°C
 • Работна температура:-55°C ~ 105°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • бранување струја @ ниска фреквенција:60 mA @ 120 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:120 mA @ 10 kHz
 • импеданса:-
 • проред на олово:0.098" (2.50mm)
 • големина / димензија:0.197" Dia (5.00mm)
 • висина - седење (макс):0.413" (10.50mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Radial, Can
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
UKL1J100KED1TD

UKL1J100KED1TD

Nichicon

CAP ALUM 10UF 20% 63V RADIAL

На залиха: 764.350

UPM0J331MED

UPM0J331MED

Nichicon

CAP ALUM 330UF 20% 6.3V RADIAL

На залиха: 684.088

B43231A4127M

B43231A4127M

TDK EPCOS

CAP ALUM 120UF 20% 350V SNAP

На залиха: 78.208

UVY1H680MED

UVY1H680MED

Nichicon

CAP ALUM 68UF 20% 50V RADIAL

На залиха: 303.030

UPW1H4R7MDD1TA

UPW1H4R7MDD1TA

Nichicon

CAP ALUM 4.7UF 20% 50V RADIAL

На залиха: 344.827

RXW101M1HBK-0811S

RXW101M1HBK-0811S

SURGE

CAP ALUM 100UF 20% 50V RADIAL

На залиха: 400.000

ALC80D111BD500

ALC80D111BD500

KEMET

SNAP-IN HIGH CV 105C 110UF 500V

На залиха: 27.969

ALC80A331CB250

ALC80A331CB250

KEMET

SNAP-IN HIGH CV 105C 330UF 250V

На залиха: 24.574

MAL216099501E3

MAL216099501E3

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

CAP ALUM 470UF 20% 16V SMD

На залиха: 86.375

URS0J101MDD1TD

URS0J101MDD1TD

Nichicon

CAP ALUM 100UF 20% 6.3V RADIAL

На залиха: 285.714

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв