WhatsApp Icon
LLS2G221MELZ

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
LLS2G221MELZ
Производителот
Nichicon
Опис
CAP ALUM 220UF 20% 400V SNAP
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
19771
Листови со податоци онлајн
LLS2G221MELZ PDF
 • серија:LLS
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • капацитет:220 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:400 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):-
 • живот @ temp.:3000 Hrs @ 85°C
 • Работна температура:-25°C ~ 85°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • бранување струја @ ниска фреквенција:1.58 A @ 120 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:2.2594 A @ 50 kHz
 • импеданса:-
 • проред на олово:0.394" (10.00mm)
 • големина / димензија:0.866" Dia (22.00mm)
 • висина - седење (макс):1.772" (45.00mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Radial, Can - Snap-In
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
ESH107M035AG3AA

ESH107M035AG3AA

KEMET

CAP ALUM 100UF 20% 35V RADIAL

На залиха: 163.398

MAL205758101E3

MAL205758101E3

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

CAP ALUM 100UF 20% 385V SNAP

На залиха: 19.025

ALC70F122BB100

ALC70F122BB100

KEMET

CAP ALUM 1200UF 20% 100V RADIAL

На залиха: 24.143

B43504E2128M87

B43504E2128M87

TDK EPCOS

CAP ALUM 1200UF 20% 200V SNAP

На залиха: 16.465

25JEV220M8X10.5

25JEV220M8X10.5

Rubycon

CAP ALUM 220UF 20% 25V SMD

На залиха: 203.794

EEU-FK1A392

EEU-FK1A392

Panasonic

CAP ALUM 3900UF 20% 10V RAD TH

На залиха: 38.746

VE-331M1CTR-0810S

VE-331M1CTR-0810S

SURGE

CAP ALUM 330UF 20% 16V SMD

На залиха: 183.823

VHT.1M63

VHT.1M63

NTE Electronics, Inc.

CAP ALUM 0.1UF 20% 63V RADIAL

На залиха: 2.315.886

EKMG500ETC101MHB5D

EKMG500ETC101MHB5D

United Chemi-Con

CAP ALUM 100UF 20% 50V RADIAL

На залиха: 96.575

UBC1V102MNS1MS

UBC1V102MNS1MS

Nichicon

CAP ALUM 1000UF 20% 35V SMD

На залиха: 23.243

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв