WhatsApp Icon
EEE-HA1H100P

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
EEE-HA1H100P
Производителот
Panasonic
Опис
CAP ALUM 10UF 20% 50V SMD
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
15975
Листови со податоци онлајн
EEE-HA1H100P PDF
 • серија:HA
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:10 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:50 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):-
 • живот @ temp.:1000 Hrs @ 105°C
 • Работна температура:-40°C ~ 105°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:AEC-Q200
 • апликации:Automotive
 • бранување струја @ ниска фреквенција:35 mA @ 120 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:59.5 mA @ 10 kHz
 • импеданса:-
 • проред на олово:-
 • големина / димензија:0.248" Dia (6.30mm)
 • висина - седење (макс):0.213" (5.40mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm)
 • тип на монтирање:Surface Mount
 • пакет / куќиште:Radial, Can - SMD
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
35YXH150MEFCTA8X11.5

35YXH150MEFCTA8X11.5

Rubycon

CAP ALUM 150UF 20% 35V RADIAL

На залиха: 850.484

B43544E9827M000

B43544E9827M000

TDK EPCOS

ALUM ELECT 400V 820UF SNAP IN

На залиха: 18.307

25PX6800MEFC16X31.5

25PX6800MEFC16X31.5

Rubycon

CAP ALUM 6800UF 20% 25V RADIAL

На залиха: 51.162

B43504A2687M80

B43504A2687M80

TDK EPCOS

CAP ALUM 680UF 20% 250V SNAP

На залиха: 28.996

UVZ2D220MPD

UVZ2D220MPD

Nichicon

CAP ALUM 22UF 20% 200V RADIAL

На залиха: 128.205

UPW1A562MHD1TN

UPW1A562MHD1TN

Nichicon

CAP ALUM 5600UF 20% 10V RADIAL

На залиха: 58.823

URS2A3R3MDD

URS2A3R3MDD

Nichicon

CAP ALUM 3.3UF 20% 100V RADIAL

На залиха: 1.095.410

381LQ562M080K452

381LQ562M080K452

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 5600UF 20% 80V SNAP

На залиха: 31.005

UVY2C680MHD1TO

UVY2C680MHD1TO

Nichicon

CAP ALUM 68UF 20% 160V RADIAL

На залиха: 108.695

ESH477M050AH4AA

ESH477M050AH4AA

KEMET

CAP ALUM 470UF 20% 50V THRU HOLE

На залиха: 169.491

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв