WhatsApp Icon
B43305B2108M62

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
B43305B2108M62
Производителот
TDK EPCOS
Опис
CAP ALUM 1000UF 20% 200V SNAP
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
12261
Листови со податоци онлајн
B43305B2108M62 PDF
 • серија:B43305
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • капацитет:1000 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:200 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):130mOhm @ 100Hz
 • живот @ temp.:2000 Hrs @ 85°C
 • Работна температура:-40°C ~ 85°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • бранување струја @ ниска фреквенција:2.76 A @ 100 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:-
 • импеданса:180 mOhms
 • проред на олово:0.394" (10.00mm)
 • големина / димензија:0.984" Dia (25.00mm)
 • висина - седење (макс):1.654" (42.00mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Radial, Can - Snap-In - 3 Lead
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
ALS81G223NT250

ALS81G223NT250

KEMET

CAP ALUM 22000UF 20% 250V SCREW

На залиха: 817

AVS337M16F24T-F

AVS337M16F24T-F

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 330UF 20% 16V SMD

На залиха: 182.681

SLPX332M050A3P3

SLPX332M050A3P3

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 3300UF 20% 50V SNAP

На залиха: 31.940

477SML016MD10

477SML016MD10

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 470UF 20% 16V SMD

На залиха: 238.874

10ZLQ220MEFC5X11

10ZLQ220MEFC5X11

Rubycon

CAP ALUM 220UF 20% 10V T/H

На залиха: 202.839

UCA2V6R8MPD

UCA2V6R8MPD

Nichicon

CAP ALUM 6.8UF 20% 350V RADIAL

На залиха: 84.033

EEU-EB2D101S

EEU-EB2D101S

Panasonic

CAP ALUM 100UF 20% 200V RADIAL

На залиха: 36.385

UHE1C103MHD

UHE1C103MHD

Nichicon

CAP ALUM 10000UF 20% 16V RADIAL

На залиха: 23.102

LNY2W392MSEH

LNY2W392MSEH

Nichicon

CAP ALUM 3900UF 20% 450V SCREW

На залиха: 700

LLG2W821MELC50

LLG2W821MELC50

Nichicon

CAP ALUM 820UF 20% 450V SNAP

На залиха: 5.034

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв