WhatsApp Icon
UUJ1C102MNQ6MS

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
UUJ1C102MNQ6MS
Производителот
Nichicon
Опис
CAP ALUM 1000UF 20% 16V SMD
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
15503
Листови со податоци онлајн
UUJ1C102MNQ6MS PDF
 • серија:UUJ
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:1000 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:16 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):-
 • живот @ temp.:5000 Hrs @ 105°C
 • Работна температура:-55°C ~ 105°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • бранување струја @ ниска фреквенција:630 mA @ 120 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:724.5 mA @ 10 kHz
 • импеданса:-
 • проред на олово:-
 • големина / димензија:0.630" Dia (16.00mm)
 • висина - седење (макс):0.689" (17.50mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:0.673" L x 0.673" W (17.10mm x 17.10mm)
 • тип на монтирање:Surface Mount
 • пакет / куќиште:Radial, Can - SMD
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
AEB686M2CR44T-F

AEB686M2CR44T-F

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 68UF 20% 160V SMD

На залиха: 39.583

UPJ1E271MPD1TA

UPJ1E271MPD1TA

Nichicon

CAP ALUM 270UF 20% 25V RADIAL

На залиха: 771.962

688LBB035M2CD

688LBB035M2CD

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 6800UF 20% 35V SNAP

На залиха: 53.975

25ZLG330MEFC8X16

25ZLG330MEFC8X16

Rubycon

CAP ALUM 330UF 20% 25V RADIAL

На залиха: 489.021

MAL219359331E3

MAL219359331E3

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

CAP ALUM 330UF 500V 5000H

На залиха: 10.983

SLP101M450C3P3

SLP101M450C3P3

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 100UF 20% 450V SNAP

На залиха: 59.254

16NA22MEFCTA5X11

16NA22MEFCTA5X11

Rubycon

CAP ALUM 22UF 20% 16V RADIAL

На залиха: 1.166.861

MAL215959121E3

MAL215959121E3

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

CAP ALUM 120UF 20% 500V SNAP

На залиха: 21.885

NEH330M50ED

NEH330M50ED

NTE Electronics, Inc.

CAP ALUM 330UF 20% 50V AXIAL

На залиха: 70.967

B43508B5477M007

B43508B5477M007

TDK EPCOS

CAP ALUM 470UF 20% 450V SNAP

На залиха: 7.446

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв