WhatsApp Icon
CGH432T350X3L

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
CGH432T350X3L
Производителот
Cornell Dubilier Electronics
Опис
CAP ALUM 4300UF 350V SCREW
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
17486
Листови со податоци онлајн
CGH432T350X3L PDF
 • серија:CGH
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • капацитет:4300 µF
 • толеранција:-10%, +50%
 • напон - номинален:350 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):43.5mOhm @ 120Hz
 • живот @ temp.:1000 Hrs @ 85°C
 • Работна температура:-40°C ~ 85°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • бранување струја @ ниска фреквенција:8.4 A @ 120 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:10.332 A @ 10 kHz
 • импеданса:-
 • проред на олово:-
 • големина / димензија:3.000" Dia (76.20mm)
 • висина - седење (макс):3.625" (92.08mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:-
 • тип на монтирање:Chassis Mount
 • пакет / куќиште:Radial, Can - Screw Terminals
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
AFK107M06C12T-F

AFK107M06C12T-F

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 100UF 20% 6.3V SMD

На залиха: 460.829

VPR422U010N1L

VPR422U010N1L

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 4200UF 10V RADIAL

На залиха: 7.618

100PX100MEFCT810X16

100PX100MEFCT810X16

Rubycon

CAP ALUM 100UF 20% 100V RADIAL

На залиха: 411.725

UUL1H100MCL1GS

UUL1H100MCL1GS

Nichicon

CAP ALUM 10UF 20% 50V SMD

На залиха: 128.205

UFW0J331MED1TA

UFW0J331MED1TA

Nichicon

CAP ALUM 330UF 20% 6.3V RADIAL

На залиха: 1.433.075

EKZM100ELL222MJ25S

EKZM100ELL222MJ25S

United Chemi-Con

CAP ALUM 2200UF 20% 10V RADIAL

На залиха: 72.368

UES0J470MEM

UES0J470MEM

Nichicon

CAP ALUM 47UF 20% 6.3V RADIAL

На залиха: 204.081

UVR1H220MDD

UVR1H220MDD

Nichicon

CAP ALUM 22UF 20% 50V RADIAL

На залиха: 344.827

B43504A9687M82

B43504A9687M82

TDK EPCOS

CAP ALUM 680UF 20% 400V SNAP

На залиха: 7.364

100YXF47MEFC10X16

100YXF47MEFC10X16

Rubycon

CAP ALUM 47UF 20% 100V RADIAL

На залиха: 140.845

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв