WhatsApp Icon
SLPX681M160E1P3

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
SLPX681M160E1P3
Производителот
Cornell Dubilier Electronics
Опис
CAP ALUM 680UF 20% 160V SNAP
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
11048
Листови со податоци онлајн
SLPX681M160E1P3 PDF
 • серија:SLPX
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • капацитет:680 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:160 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):293mOhm @ 120Hz
 • живот @ temp.:3000 Hrs @ 85°C
 • Работна температура:-40°C ~ 85°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • бранување струја @ ниска фреквенција:2.33 A @ 120 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:3.43 A @ 20 kHz
 • импеданса:-
 • проред на олово:0.394" (10.00mm)
 • големина / димензија:1.181" Dia (30.00mm)
 • висина - седење (макс):0.984" (25.00mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Radial, Can - Snap-In
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
NLW10-50

NLW10-50

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 10UF 50V AXIAL

На залиха: 19.345

UCL0J220MCL1GS

UCL0J220MCL1GS

Nichicon

CAP ALUM 22UF 20% 6.3V SMD

На залиха: 185.185

UUD1V220MCL1GS

UUD1V220MCL1GS

Nichicon

CAP ALUM 22UF 20% 35V SMD

На залиха: 208.333

UVR2AR47MDD1TA

UVR2AR47MDD1TA

Nichicon

CAP ALUM 0.47UF 20% 100V RADIAL

На залиха: 1.796.622

MAL211890505E3

MAL211890505E3

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

CAP ALUM 1000UF 20% 10V AXIAL

На залиха: 60.967

NEHH22M450FE

NEHH22M450FE

NTE Electronics, Inc.

CAP ALUM 22UF 450V AXIAL

На залиха: 26.548

B43504B2827M62

B43504B2827M62

TDK EPCOS

CAP ALUM 820UF 20% 250V SNAP

На залиха: 25.350

UBW2A220MPD

UBW2A220MPD

Nichicon

CAP ALUM 22UF 20% 100V RADIAL

На залиха: 150.966

381LQ222M160A032

381LQ222M160A032

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 2200UF 20% 160V SNAP

На залиха: 21.914

MAL219367151E3

MAL219367151E3

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

CAP ALUM 150UF 450V 5000H

На залиха: 31.219

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв