WhatsApp Icon
EEE-FK1A472AV

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
EEE-FK1A472AV
Производителот
Panasonic
Опис
CAP ALUM 4700UF 20% 10V SMD
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
18914
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:FK, Anti-Vibration
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:4700 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:10 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):35mOhm @ 100kHz
 • живот @ temp.:5000 Hrs @ 105°C
 • Работна температура:-55°C ~ 105°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:AEC-Q200
 • апликации:Automotive, High Temperature Reflow
 • бранување струја @ ниска фреквенција:1.35 A @ 120 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:1.8 A @ 100 kHz
 • импеданса:-
 • проред на олово:-
 • големина / димензија:0.630" Dia (16.00mm)
 • висина - седење (макс):0.673" (17.10mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:0.669" L x 0.669" W (17.00mm x 17.00mm)
 • тип на монтирање:Surface Mount
 • пакет / куќиште:Radial, Can - SMD
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
ECA-1CHG102B

ECA-1CHG102B

Panasonic

CAP ALUM 1000UF 20% 16V RADIAL

На залиха: 86.274

EEE-FKE151XSL

EEE-FKE151XSL

Panasonic

CAP ALUM 150UF 25V 20% SMD

На залиха: 84.033

CGS124U063X5C

CGS124U063X5C

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 120000UF 63V SCREW

На залиха: 416

B43584E2109M000

B43584E2109M000

TDK EPCOS

CAP ALUM 10000UF 20% 200V SCREW

На залиха: 900

ALC70E563FP063

ALC70E563FP063

KEMET

SNAP-IN HIGH CV 85C 5600UF 63V 4

На залиха: 3.987

MAL214099511E3

MAL214099511E3

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

CAP ALUM 470UF 20% 16V SMD

На залиха: 50.300

ECA-1EHG101B

ECA-1EHG101B

Panasonic

CAP ALUM 100UF 20% 25V RADIAL

На залиха: 178.253

80USG6800MEFCSN35X40

80USG6800MEFCSN35X40

Rubycon

CAP ALUM 6800UF 20% 80V SNAP

На залиха: 10.555

UCZ1V220MCL1GS

UCZ1V220MCL1GS

Nichicon

CAP ALUM 22UF 20% 35V SMD

На залиха: 72.703

35ZLQ390MEFC8X20

35ZLQ390MEFC8X20

Rubycon

CAP ALUM 390UF 20% 35V T/H

На залиха: 95.155

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв