WhatsApp Icon
UWF1A680MCL1GB

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
UWF1A680MCL1GB
Производителот
Nichicon
Опис
CAP ALUM 68UF 20% 10V SMD
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
19633
Листови со податоци онлајн
UWF1A680MCL1GB PDF
 • серија:UWF
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:68 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:10 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):-
 • живот @ temp.:1000 Hrs @ 105°C
 • Работна температура:-55°C ~ 105°C
 • поларизација:-
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • бранување струја @ ниска фреквенција:57.5 mA @ 120 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:115 mA @ 100 kHz
 • импеданса:1.3 Ohms
 • проред на олово:-
 • големина / димензија:0.248" Dia (6.30mm)
 • висина - седење (макс):0.217" (5.50mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm)
 • тип на монтирање:Surface Mount
 • пакет / куќиште:Radial, Can - SMD
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
UKL1C151KPDANATA

UKL1C151KPDANATA

Nichicon

CAP ALUM 150UF 20% 16V RADIAL

На залиха: 657.938

UHV1C331MPD1TD

UHV1C331MPD1TD

Nichicon

CAP ALUM 330UF 20% 16V RADIAL

На залиха: 767.990

UVR2D101MHD

UVR2D101MHD

Nichicon

CAP ALUM 100UF 20% 200V RADIAL

На залиха: 63.218

URS2A010MDD1TA

URS2A010MDD1TA

Nichicon

CAP ALUM 1UF 20% 100V RADIAL

На залиха: 1.159.823

861221484010

861221484010

Würth Elektronik Midcom

CAP ALUM 180UF 20% 450V SNAP

На залиха: 25.850

100PK22MEFCTA6.3X11

100PK22MEFCTA6.3X11

Rubycon

CAP ALUM 22UF 20% 100V RADIAL

На залиха: 1.189.909

UMW0G471MDD

UMW0G471MDD

Nichicon

CAP ALUM 470UF 20% 4V RADIAL

На залиха: 227.272

63ZLH1500MEFCGC18X31.5

63ZLH1500MEFCGC18X31.5

Rubycon

CAP ALUM 1500UF 20% 63V RADIAL

На залиха: 53.391

50TLV470M12.5X16

50TLV470M12.5X16

Rubycon

CAP ALUM 470UF 20% 50V SMD

На залиха: 56.410

ELXY630ELL180MFB5D

ELXY630ELL180MFB5D

United Chemi-Con

CAP ALUM 18UF 20% 63V RADIAL

На залиха: 805.152

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв