WhatsApp Icon
UVR0J220MDD1TD

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
UVR0J220MDD1TD
Производителот
Nichicon
Опис
CAP ALUM 22UF 20% 6.3V RADIAL
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
17123
Листови со податоци онлајн
UVR0J220MDD1TD PDF
 • серија:UVR
 • пакет:Cut Tape (CT)Tape & Box (TB)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:22 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:6.3 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):-
 • живот @ temp.:2000 Hrs @ 85°C
 • Работна температура:-40°C ~ 85°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • бранување струја @ ниска фреквенција:65 mA @ 120 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:130 mA @ 10 kHz
 • импеданса:-
 • проред на олово:0.098" (2.50mm)
 • големина / димензија:0.197" Dia (5.00mm)
 • висина - седење (макс):0.492" (12.50mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Radial, Can
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
LGY1C153MELB30

LGY1C153MELB30

Nichicon

CAP ALUM 15000UF 20% 16V SNAP

На залиха: 36.036

25WA3300MEFCGC18X20

25WA3300MEFCGC18X20

Rubycon

CAP ALUM 3300UF 20% 25V RADIAL

На залиха: 97.999

25ML150MEFCT78X7.5

25ML150MEFCT78X7.5

Rubycon

CAP ALUM 150UF 20% 25V RADIAL

На залиха: 744.324

380LX392M063H452

380LX392M063H452

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 3900UF 20% 63V SNAP

На залиха: 52.675

B43547A5107M007

B43547A5107M007

TDK EPCOS

CAP ALUM 100UF 20% 450V SNAP

На залиха: 43.868

ALS70P244NS063

ALS70P244NS063

KEMET

CAP ALUM 240000UF 20% 63V SCREW

На залиха: 2.236

UCD1E471MNL1GS

UCD1E471MNL1GS

Nichicon

CAP ALUM 470UF 20% 25V SMD

На залиха: 104.166

UPM1C561MHD6

UPM1C561MHD6

Nichicon

CAP ALUM 560UF 20% 16V RADIAL

На залиха: 296.797

MAL214631122E3

MAL214631122E3

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

CAP ALUM 1200UF 20% 50V RADIAL

На залиха: 46.586

EEU-FC1C560B

EEU-FC1C560B

Panasonic

CAP ALUM 56UF 20% 16V RADIAL

На залиха: 1.323.977

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв