WhatsApp Icon
UCL1A102MNL1GS

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
UCL1A102MNL1GS
Производителот
Nichicon
Опис
CAP ALUM 1000UF 20% 10V SMD
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
14467
Листови со податоци онлајн
UCL1A102MNL1GS PDF
 • серија:UCL
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:1000 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:10 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):-
 • живот @ temp.:2000 Hrs @ 105°C
 • Работна температура:-55°C ~ 105°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • бранување струја @ ниска фреквенција:595 mA @ 120 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:1.19 A @ 100 kHz
 • импеданса:60 mOhms
 • проред на олово:-
 • големина / димензија:0.394" Dia (10.00mm)
 • висина - седење (макс):0.394" (10.00mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm)
 • тип на монтирање:Surface Mount
 • пакет / куќиште:Radial, Can - SMD
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
ALS80H133QT450

ALS80H133QT450

KEMET

CAP ALUM 13000UF 20% 450V SCREW

На залиха: 934

ALS81H753KF040

ALS81H753KF040

KEMET

CAP ALUM 75000UF 20% 40V SCREW

На залиха: 5.730

ALS70P512NJ500

ALS70P512NJ500

KEMET

CAP ALUM 5100UF 20% 500V SCREW

На залиха: 2.385

B43640A9827M067

B43640A9827M067

TDK EPCOS

CAP ALUM 820UF 20% 400V SNAP

На залиха: 16.856

860010380026

860010380026

Würth Elektronik Midcom

CAP 5600 UF 20% 16 V

На залиха: 61.797

25ZLH820MEFC10X20

25ZLH820MEFC10X20

Rubycon

CAP ALUM 820UF 20% 25V RADIAL

На залиха: 147.058

ALS80H512NP500

ALS80H512NP500

KEMET

CAP ALUM 5100UF 20% 500V SCREW

На залиха: 1.873

B43305A5397M80

B43305A5397M80

TDK EPCOS

CAP ALUM 390UF 20% 450V SNAP

На залиха: 19.579

ECA-1HM221

ECA-1HM221

Panasonic

CAP ALUM 220UF 20% 50V RADIAL

На залиха: 212.765

NLW25-16

NLW25-16

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 25UF 16V AXIAL

На залиха: 28.965

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв