WhatsApp Icon
100MXC1000MEFCSN22X30

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
100MXC1000MEFCSN22X30
Производителот
Rubycon
Опис
CAP ALUM 1000UF 20% 100V SNAP
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
12001
Листови со податоци онлајн
100MXC1000MEFCSN22X30 PDF
 • серија:MXC
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • капацитет:1000 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:100 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):-
 • живот @ temp.:3000 Hrs @ 105°C
 • Работна температура:-40°C ~ 105°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • бранување струја @ ниска фреквенција:1.47 A @ 120 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:1.6905 A @ 10 kHz
 • импеданса:-
 • проред на олово:0.394" (10.00mm)
 • големина / димензија:0.866" Dia (22.00mm)
 • висина - седење (макс):1.260" (32.00mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Radial, Can - Snap-In
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
EEU-EB1J331B

EEU-EB1J331B

Panasonic

CAP ALUM 330UF 20% 63V RADIAL

На залиха: 147.544

UCY2H220MHD6TN

UCY2H220MHD6TN

Nichicon

CAP ALUM 22UF 20% 500V RADIAL

На залиха: 24.123

B43305F2827M80

B43305F2827M80

TDK EPCOS

CAP ALUM 820UF 20% 250V SNAP

На залиха: 16.313

B43520A5158M000

B43520A5158M000

TDK EPCOS

CAP ALUM 1500UF 20% 450V RADIAL

На залиха: 1.942

ESC228M010AL3AA

ESC228M010AL3AA

KEMET

CAP ALUM 2200UF 20% 10V RADIAL

На залиха: 77.958

EEE-FNV121XUP

EEE-FNV121XUP

Panasonic

CAP ALUM 120UF 35VDC 20% SMD

На залиха: 98.039

ALS71P333NS200

ALS71P333NS200

KEMET

CAP ALUM 33000UF 20% 200V SCREW

На залиха: 959

ULD2D4R7MED

ULD2D4R7MED

Nichicon

CAP ALUM 4.7UF 20% 200V RADIAL

На залиха: 413.873

B43508C2108M7

B43508C2108M7

TDK EPCOS

CAP ALUM 1000UF 20% 200V SNAP

На залиха: 15.577

EDK107M050A9MAA

EDK107M050A9MAA

KEMET

CAP ALUM 100UF 20% 50V SMD

На залиха: 87.440

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв