WhatsApp Icon
MAL226099503E3

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
MAL226099503E3
Производителот
Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric
Опис
CAP ALUM 1000UF 16V 1500H
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
13727
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:260 CLA-V
 • пакет:Box
 • статус на дел:Active
 • капацитет:1000 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:16 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):-
 • живот @ temp.:1500 Hrs @ 150°C
 • Работна температура:-55°C ~ 150°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:AEC-Q200
 • апликации:Automotive, High Temperature Reflow
 • бранување струја @ ниска фреквенција:510 mA @ 100 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:850 mA @ 100 kHz
 • импеданса:50 mOhms
 • проред на олово:-
 • големина / димензија:0.630" Dia (16.00mm)
 • висина - седење (макс):0.689" (17.50mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:0.654" L x 0.654" W (16.60mm x 16.60mm)
 • тип на монтирање:Surface Mount
 • пакет / куќиште:Radial, Can - SMD
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
ALS71H512KF250

ALS71H512KF250

KEMET

CAP ALUM 5100UF 20% 250V SCREW

На залиха: 3.289

UBC1C221MNS1GS

UBC1C221MNS1GS

Nichicon

CAP ALUM 220UF 20% 16V SMD

На залиха: 44.624

B43305B5397M67

B43305B5397M67

TDK EPCOS

CAP ALUM 390UF 20% 450V SNAP

На залиха: 9.239

UHE1C471MPD6TD

UHE1C471MPD6TD

Nichicon

CAP ALUM 470UF 20% 16V RADIAL

На залиха: 108.932

EEU-FS1J681S

EEU-FS1J681S

Panasonic

CAP ALUM 680UF 20% 63V THRU HOLE

На залиха: 34.433

THAS112M075AC1C

THAS112M075AC1C

Cornell Dubilier Electronics

THINPACK CAP ALUM 1100 75V

На залиха: 3.898

MAL219357221E3

MAL219357221E3

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

CAP ALUM 220UF 450V 5000H

На залиха: 16.041

EEU-FC1J561B

EEU-FC1J561B

Panasonic

CAP ALUM 560UF 20% 63V RADIAL

На залиха: 89.355

UKW1C221MED1TA

UKW1C221MED1TA

Nichicon

CAP ALUM 220UF 20% 16V RADIAL

На залиха: 448.933

CGH362T450X4L

CGH362T450X4L

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 3600UF 450V SCREW

На залиха: 333

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв