WhatsApp Icon
UVR1J101MPD

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
UVR1J101MPD
Производителот
Nichicon
Опис
CAP ALUM 100UF 20% 63V RADIAL
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
19869
Листови со податоци онлајн
UVR1J101MPD PDF
 • серија:UVR
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • капацитет:100 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:63 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):-
 • живот @ temp.:2000 Hrs @ 85°C
 • Работна температура:-40°C ~ 85°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • бранување струја @ ниска фреквенција:300 mA @ 120 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:450 mA @ 10 kHz
 • импеданса:-
 • проред на олово:0.197" (5.00mm)
 • големина / димензија:0.394" Dia (10.00mm)
 • висина - седење (макс):0.492" (12.50mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Radial, Can
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
MAL212628181E3

MAL212628181E3

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

CAP ALUM 180UF 63V 8000H

На залиха: 47.036

MAL212624152E3

MAL212624152E3

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

CAP ALUM 1500UF 10V 8000H

На залиха: 47.036

THAS271M200AD1C

THAS271M200AD1C

Cornell Dubilier Electronics

THINPACK CAP ALUM 270 200V

На залиха: 3.822

EKXJ451ELL820MMN3S

EKXJ451ELL820MMN3S

United Chemi-Con

CAP ALUM 82UF 20% 450V RADIAL

На залиха: 25.575

MAL225926221E3

MAL225926221E3

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

CAP ALUM 220UF 400V 3000H

На залиха: 21.295

UBX1V221MHL1TO

UBX1V221MHL1TO

Nichicon

CAP ALUM 220UF 20% 35V RADIAL

На залиха: 35.294

EKXG401ELL100MJ20S

EKXG401ELL100MJ20S

United Chemi-Con

CAP ALUM 10UF 20% 400V RADIAL

На залиха: 55.780

B43601E2827M60

B43601E2827M60

TDK EPCOS

CAP ALUM 820UF 20% 250V SNAP

На залиха: 19.936

ALS71C103NT500

ALS71C103NT500

KEMET

CAP ALUM 10000UF 20% 500V SCREW

На залиха: 702

B43458A5158M000

B43458A5158M000

TDK EPCOS

CAP ALUM 1500UF 20% 450V SCREW

На залиха: 1.793

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв