WhatsApp Icon
THAS111M350AB1C

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
THAS111M350AB1C
Производителот
Cornell Dubilier Electronics
Опис
THINPACK CAP ALUM 110 350V
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
18430
Листови со податоци онлајн
THAS111M350AB1C PDF
 • серија:THAS
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • капацитет:110 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:350 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):1.78Ohm @ 120Hz
 • живот @ temp.:5000 Hrs @ 105°C
 • Работна температура:-55°C ~ 105°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • бранување струја @ ниска фреквенција:600 mA @ 120 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:1.02 A @ 20 kHz
 • импеданса:-
 • проред на олово:0.394" (10.00mm)
 • големина / димензија:1.807" L x 1.000" W (45.90mm x 25.40mm)
 • висина - седење (макс):0.366" (9.30mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:FlatPack
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
EEE-TK1A331P

EEE-TK1A331P

Panasonic

CAP ALUM 330UF 20% 10V SMD

На залиха: 90.909

B43640F5477M000

B43640F5477M000

TDK EPCOS

ALUM ELECT 450V 470UF SNAP IN

На залиха: 21.602

UHE2A121MPD

UHE2A121MPD

Nichicon

CAP ALUM 120UF 20% 100V RADIAL

На залиха: 128.205

B43254A2827M

B43254A2827M

TDK EPCOS

CAP ALUM 820UF 20% 200V SNAP

На залиха: 39.041

ELXV350EC3221MH20D

ELXV350EC3221MH20D

United Chemi-Con

CAP ALUM 220UF 20% 35V RADIAL

На залиха: 452.652

ULD2G5R6MPD

ULD2G5R6MPD

Nichicon

CAP ALUM 5.6UF 20% 400V RADIAL

На залиха: 103.092

EKY-500ETD220ME11D

EKY-500ETD220ME11D

United Chemi-Con

CAP ALUM 22UF 20% 50V RADIAL

На залиха: 1.050.199

UPA1V272MHD

UPA1V272MHD

Nichicon

CAP ALUM 2700UF 20% 35V RADIAL

На залиха: 37.671

UPV1C680MGD1TD

UPV1C680MGD1TD

Nichicon

CAP ALUM 68UF 20% 16V RADIAL

На залиха: 196.078

UVR1A220MDD6

UVR1A220MDD6

Nichicon

CAP ALUM 22UF 20% 10V RADIAL

На залиха: 1.309.586

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв