WhatsApp Icon
EEE-TK1C221P

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
EEE-TK1C221P
Производителот
Panasonic
Опис
CAP ALUM 220UF 20% 16V SMD
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
12603
Листови со податоци онлајн
EEE-TK1C221P PDF
 • серија:TK
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:220 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:16 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):200mOhm @ 100kHz
 • живот @ temp.:3000 Hrs @ 125°C
 • Работна температура:-40°C ~ 125°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • бранување струја @ ниска фреквенција:175.5 mA @ 120 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:270 mA @ 100 kHz
 • импеданса:-
 • проред на олово:-
 • големина / димензија:0.394" Dia (10.00mm)
 • висина - седење (макс):0.402" (10.20mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm)
 • тип на монтирање:Surface Mount
 • пакет / куќиште:Radial, Can - SMD
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
LNX2L332MSEH

LNX2L332MSEH

Nichicon

CAP ALUM 3300UF 20% 550V SCREW

На залиха: 470

EEE-TK1C222AM

EEE-TK1C222AM

Panasonic

CAP ALUM 2200UF 20% 16V SMD

На залиха: 24.509

16ZLJ1000MT810X16

16ZLJ1000MT810X16

Rubycon

CAP ALUM 1000UF 20% 16V RADIAL

На залиха: 85.139

B43504B9187M82

B43504B9187M82

TDK EPCOS

CAP ALUM 180UF 20% 400V SNAP

На залиха: 19.466

UCD1E330MCL1GS

UCD1E330MCL1GS

Nichicon

CAP ALUM 33UF 20% 25V SMD

На залиха: 120.048

MAL205758221E3

MAL205758221E3

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

CAP ALUM 220UF 20% 385V SNAP

На залиха: 8.392

EKMG350ELL102MK20S

EKMG350ELL102MK20S

United Chemi-Con

CAP ALUM 1000UF 20% 35V RADIAL

На залиха: 49.019

EGXF201ELL101MK30S

EGXF201ELL101MK30S

United Chemi-Con

CAP ALUM 100UF 20% 200V RAD TH

На залиха: 30.690

UVP1V330MPD

UVP1V330MPD

Nichicon

CAP ALUM 33UF 20% 35V RADIAL

На залиха: 445.732

EEV686M035A9HAA

EEV686M035A9HAA

KEMET

CAP ALUM 68UF 20% 35V SMD

На залиха: 105.042

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв