WhatsApp Icon
450QXW180MEFC18X45

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
450QXW180MEFC18X45
Производителот
Rubycon
Опис
CAP ALUM 180UF 20% 450V RADIAL
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
18648
Листови со податоци онлајн
450QXW180MEFC18X45 PDF
 • серија:QXW
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Obsolete
 • капацитет:180 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:450 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):-
 • живот @ temp.:2000 Hrs @ 105°C
 • Работна температура:-40°C ~ 105°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • бранување струја @ ниска фреквенција:1.09 A @ 120 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:1.635 A @ 10 kHz
 • импеданса:-
 • проред на олово:0.295" (7.50mm)
 • големина / димензија:0.709" Dia (18.00mm)
 • висина - седење (макс):1.850" (47.00mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Radial, Can
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
UTT1E101MPD1TA

UTT1E101MPD1TA

Nichicon

CAP ALUM 100UF 20% 25V RADIAL

На залиха: 199.556

EEV226M6R3S9BAA

EEV226M6R3S9BAA

KEMET

CAP ALUM 22UF 20% 6.3V SMD

На залиха: 888.415

400LLE2.2MEFCT78X9

400LLE2.2MEFCT78X9

Rubycon

CAP ALUM 2.2UF 20% 400V RADIAL

На залиха: 383.318

UPM1H470MED

UPM1H470MED

Nichicon

CAP ALUM 47UF 20% 50V RADIAL

На залиха: 122.549

861221486021

861221486021

Würth Elektronik Midcom

CAP ALUM 330UF 20% 450V SNAP

На залиха: 6.237

500HXW27MEFR12.5X30

500HXW27MEFR12.5X30

Rubycon

CAP ALUM 27UF 20% 500V THRUHOLE

На залиха: 32.232

UCY2E121MHD

UCY2E121MHD

Nichicon

CAP ALUM 120UF 20% 250V RADIAL

На залиха: 38.713

LAQ2G680MELZ25

LAQ2G680MELZ25

Nichicon

CAP ALUM 68UF 20% 400V SNAP

На залиха: 19.408

LLS1K103MELC

LLS1K103MELC

Nichicon

CAP ALUM 10000UF 20% 80V SNAP

На залиха: 8.159

UPJ1C821MHD6

UPJ1C821MHD6

Nichicon

CAP ALUM 820UF 20% 16V RADIAL

На залиха: 66.707

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв