WhatsApp Icon
EMZE160ADA470MF73G

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
EMZE160ADA470MF73G
Производителот
United Chemi-Con
Опис
CAP ALUM 47UF 20% 16V SMD
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
18672
Листови со податоци онлајн
EMZE160ADA470MF73G PDF
 • серија:Alchip™- MZE
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:47 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:16 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):-
 • живот @ temp.:7000 Hrs @ 105°C
 • Работна температура:-25°C ~ 105°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • бранување струја @ ниска фреквенција:56 mA @ 120 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:140 mA @ 100 kHz
 • импеданса:1.1 Ohms
 • проред на олово:-
 • големина / димензија:0.248" Dia (6.30mm)
 • висина - седење (макс):0.287" (7.30mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm)
 • тип на монтирање:Surface Mount
 • пакет / куќиште:Radial, Can - SMD
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
ALF40C391ED350

ALF40C391ED350

KEMET

CAP ALU 390UF 20% 350V PRESSFIT

На залиха: 19.151

ALS70P164NP063

ALS70P164NP063

KEMET

CAP ALUM 160000UF 20% 63V SCREW

На залиха: 2.599

ALS71C512MF400

ALS71C512MF400

KEMET

CAP ALUM 5100UF 20% 400V SCREW

На залиха: 2.920

UST1V100MDD

UST1V100MDD

Nichicon

CAP ALUM 10UF 20% 35V RADIAL

На залиха: 357.142

338TTA050M

338TTA050M

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 3300UF 20% 50V AXIAL

На залиха: 28.169

UKL2A101MHD

UKL2A101MHD

Nichicon

CAP ALUM 100UF 20% 100V RADIAL

На залиха: 107.526

WBR10-50A

WBR10-50A

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 10UF 50V AXIAL

На залиха: 31.055

50YXJ220M10X16

50YXJ220M10X16

Rubycon

CAP ALUM 220UF 20% 50V RADIAL

На залиха: 153.846

UWT1H010MCL2GB

UWT1H010MCL2GB

Nichicon

CAP ALUM 1UF 20% 50V SMD

На залиха: 243.902

UKL2A220MPD

UKL2A220MPD

Nichicon

CAP ALUM 22UF 20% 100V RADIAL

На залиха: 185.185

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв