WhatsApp Icon
UUD1A471MNL1GS

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
UUD1A471MNL1GS
Производителот
Nichicon
Опис
CAP ALUM 470UF 20% 10V SMD
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
17589
Листови со податоци онлајн
UUD1A471MNL1GS PDF
 • серија:UUD
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:470 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:10 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):-
 • живот @ temp.:5000 Hrs @ 105°C
 • Работна температура:-55°C ~ 105°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • бранување струја @ ниска фреквенција:225 mA @ 120 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:450 mA @ 100 kHz
 • импеданса:170 mOhms
 • проред на олово:-
 • големина / димензија:0.315" Dia (8.00mm)
 • висина - седење (макс):0.394" (10.00mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm)
 • тип на монтирање:Surface Mount
 • пакет / куќиште:Radial, Can - SMD
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
UKW1J330MED

UKW1J330MED

Nichicon

CAP ALUM 33UF 20% 63V RADIAL

На залиха: 122.549

UEP1C330MDD1TA

UEP1C330MDD1TA

Nichicon

CAP ALUM 33UF 20% 16V RADIAL

На залиха: 345.614

UVK2A331MHD

UVK2A331MHD

Nichicon

CAP ALUM 330UF 20% 100V RADIAL

На залиха: 49.393

MAL205156103E3

MAL205156103E3

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

CAP ALUM 10000UF 20% 25V T/H

На залиха: 8.906

EEU-ED2W330Y

EEU-ED2W330Y

Panasonic

CAP ALUM 33UF 20% 450V RADIAL

На залиха: 45.045

6.3YXH330MEFCT16.3X11

6.3YXH330MEFCT16.3X11

Rubycon

CAP ALUM 330UF 20% 6.3V RADIAL

На залиха: 667.779

ALS80P683NW100

ALS80P683NW100

KEMET

CAP ALUM 68000UF 20% 100V SCREW

На залиха: 1.603

UVR2W010MPD

UVR2W010MPD

Nichicon

CAP ALUM 1UF 20% 450V RADIAL

На залиха: 163.398

SLP682M025C1P3

SLP682M025C1P3

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 6800UF 20% 25V SNAP

На залиха: 64.731

B43508C9227M7

B43508C9227M7

TDK EPCOS

CAP ALUM 220UF 20% 400V SNAP

На залиха: 19.103

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв