WhatsApp Icon
B43511A9158M000

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
B43511A9158M000
Производителот
TDK EPCOS
Опис
CAP ALUM 1500UF 20% 400V SNAP
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
10967
Листови со податоци онлајн
B43511A9158M000 PDF
 • серија:B43511
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • капацитет:1500 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:400 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):60mOhm @ 100Hz
 • живот @ temp.:12000 Hrs @ 85°C
 • Работна температура:-40°C ~ 85°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • бранување струја @ ниска фреквенција:7.2 A @ 100 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:-
 • импеданса:70 mOhms
 • проред на олово:0.886" (22.50mm)
 • големина / димензија:1.575" Dia (40.00mm)
 • висина - седење (макс):4.016" (102.00mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Radial, Can - Snap-In - 4 Lead
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
LQR2G472MSEG

LQR2G472MSEG

Nichicon

CAP ALUM 4700UF 20% 400V SCREW

На залиха: 1.534

601D218G030JP3

601D218G030JP3

Vishay / Sprague

CAP ALUM 2100UF 30V AXIAL

На залиха: 3.745

UPM1E821MHD6

UPM1E821MHD6

Nichicon

CAP ALUM 820UF 20% 25V RADIAL

На залиха: 78.571

UBC1A681MNS1MS

UBC1A681MNS1MS

Nichicon

CAP ALUM 680UF 20% 10V SMD

На залиха: 63.927

SLPX821M350H4P3

SLPX821M350H4P3

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 820UF 20% 350V SNAP

На залиха: 23.217

B41231A6109M002

B41231A6109M002

TDK EPCOS

CAP ALUM 10000UF 20% 50V SNAP

На залиха: 33.333

LLS2V471MELC

LLS2V471MELC

Nichicon

CAP ALUM 470UF 20% 350V SNAP

На залиха: 25.193

B43501A9227M80

B43501A9227M80

TDK EPCOS

CAP ALUM 220UF 20% 400V SNAP

На залиха: 31.686

CGS903U075X5C

CGS903U075X5C

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 90000UF 75V SCREW

На залиха: 685

UKT0J221MED

UKT0J221MED

Nichicon

CAP ALUM 220UF 20% 6.3V RADIAL

На залиха: 232.558

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв