WhatsApp Icon
ULD2W470MHD1TN

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
ULD2W470MHD1TN
Производителот
Nichicon
Опис
CAP ALUM 47UF 20% 450V RADIAL
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
11734
Листови со податоци онлајн
ULD2W470MHD1TN PDF
 • серија:ULD
 • пакет:Cut Tape (CT)Tape & Box (TB)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:47 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:450 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):-
 • живот @ temp.:20000 Hrs @ 105°C
 • Работна температура:-25°C ~ 105°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • бранување струја @ ниска фреквенција:480 mA @ 120 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:864 mA @ 100 kHz
 • импеданса:-
 • проред на олово:0.295" (7.50mm)
 • големина / димензија:0.709" Dia (18.00mm)
 • висина - седење (макс):1.063" (27.00mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Radial, Can
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
B43508G2827M82

B43508G2827M82

TDK EPCOS

CAP ALUM 820UF 20% 250V SNAP

На залиха: 9.411

UPW1H270MDD1TA

UPW1H270MDD1TA

Nichicon

CAP ALUM 27UF 20% 50V RADIAL

На залиха: 714.643

500BXC22MEFCG412.5X35

500BXC22MEFCG412.5X35

Rubycon

CAP ALUM 22UF 20% 500V RADIAL

На залиха: 42.297

180KXF390MEFCSN25X20

180KXF390MEFCSN25X20

Rubycon

CAP ALUM 390UF 20% 180V SNAP

На залиха: 29.486

476TTA016M

476TTA016M

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 47UF 20% 16V AXIAL

На залиха: 86.274

B43540A5477M67

B43540A5477M67

TDK EPCOS

CAP ALUM 470UF 20% 450V SNAP

На залиха: 6.445

687LBA100M2BC

687LBA100M2BC

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 680UF 20% 100V SNAP

На залиха: 45.195

UVY1V331MPD1TD

UVY1V331MPD1TD

Nichicon

CAP ALUM 330UF 20% 35V RADIAL

На залиха: 110.987

ALS70A332NP630

ALS70A332NP630

KEMET

CAP ALUM 3300UF 20% 630V SCREW

На залиха: 880

LGNW6121MELA25

LGNW6121MELA25

Nichicon

CAP ALUM 120UF 20% 420V SNAP

На залиха: 20.392

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв