WhatsApp Icon
UUG2C101MNQ6ZD

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
UUG2C101MNQ6ZD
Производителот
Nichicon
Опис
CAP ALUM 100UF 20% 160V SMD
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
14576
Листови со податоци онлајн
UUG2C101MNQ6ZD PDF
 • серија:UUG
 • пакет:Tray
 • статус на дел:Active
 • капацитет:100 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:160 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):-
 • живот @ temp.:2000 Hrs @ 85°C
 • Работна температура:-40°C ~ 85°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • бранување струја @ ниска фреквенција:590 mA @ 120 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:944 mA @ 10 kHz
 • импеданса:-
 • проред на олово:-
 • големина / димензија:0.630" Dia (16.00mm)
 • висина - седење (макс):0.886" (22.50mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:0.673" L x 0.673" W (17.10mm x 17.10mm)
 • тип на монтирање:Surface Mount
 • пакет / куќиште:Radial, Can - SMD
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
200MXG680MEFCSN25X30

200MXG680MEFCSN25X30

Rubycon

CAP ALUM 680UF 20% 200V SNAP

На залиха: 17.156

ALS71H243NS250

ALS71H243NS250

KEMET

CAP ALUM 24000UF 20% 250V SCREW

На залиха: 935

ALS70G123NS450

ALS70G123NS450

KEMET

CAP ALUM 12000UF 20% 450V SCREW

На залиха: 736

LKS1J682MESB

LKS1J682MESB

Nichicon

CAP ALUM 6800UF 20% 63V SNAP

На залиха: 15.743

B43305F2687M82

B43305F2687M82

TDK EPCOS

CAP ALUM 680UF 20% 250V SNAP

На залиха: 16.240

EGXL500ETD101MJC5S

EGXL500ETD101MJC5S

United Chemi-Con

CAP ALUM 100UF 20% 50V RADIAL

На залиха: 181.257

MAL213968338E3

MAL213968338E3

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

CAP ALUM 3.3UF 20% 63V SMD

На залиха: 38.630

EEE-FK1H221V

EEE-FK1H221V

Panasonic

CAP ALUM 220UF 50V 20% SMD

На залиха: 90.454

ECE-A1AN332U

ECE-A1AN332U

Panasonic

CAP ALUM 3300UF 20% 10V RADIAL

На залиха: 34.100

35TXV33M6.3X8

35TXV33M6.3X8

Rubycon

CAP ALUM 33UF 20% 35V SMD

На залиха: 106.075

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв