UPJ2A180MED

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
UPJ2A180MED
Производителот
Nichicon
Опис
CAP ALUM 18UF 20% 100V RADIAL
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.12673
Листови со податоци онлајн
UPJ2A180MED PDF
 • серија:UPJ
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • капацитет:18 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:100 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):-
 • живот @ temp.:2000 Hrs @ 105°C
 • Работна температура:-55°C ~ 105°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • бранување струја @ ниска фреквенција:80 mA @ 120 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:155 mA @ 10 kHz
 • импеданса:670 mOhms
 • проред на олово:0.098" (2.50mm)
 • големина / димензија:0.248" Dia (6.30mm)
 • висина - седење (макс):0.630" (16.00mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Radial, Can
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
MAL215957471E3

MAL215957471E3

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

CAP ALUM 470UF 20% 450V SNAP

На залиха: 4.795

$22.94000

HVMLS662M040EA0A

HVMLS662M040EA0A

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 6600UF 20% 40V FLATPACK

На залиха: 690

$159.27700

515D336M035JA6AE3

515D336M035JA6AE3

Vishay / Sprague

CAP ALUM 33UF 20% 35V RADIAL

На залиха: 894.614

$0.11178

ALC70F202EL350

ALC70F202EL350

KEMET

SNAP-IN HIGH CV 85C 2000UF 350V

На залиха: 9.780

$11.24708

UMW1H220MDD1TE

UMW1H220MDD1TE

Nichicon

CAP ALUM 22UF 20% 50V RADIAL

На залиха: 750.638

$0.13322

35PK1000MEFCT810X20

35PK1000MEFCT810X20

Rubycon

CAP ALUM 1000UF 20% 35V RADIAL

На залиха: 133.333

$0.75000

EKZH6R3ELL122MJC5S

EKZH6R3ELL122MJC5S

United Chemi-Con

CAP ALUM 1200UF 20% 6.3V RADIAL

На залиха: 291.112

$0.34351

400LLE3.3MEFCT78X11.5

400LLE3.3MEFCT78X11.5

Rubycon

CAP ALUM 3.3UF 20% 400V RADIAL

На залиха: 585.651

$0.17075

EEU-FR1V330B

EEU-FR1V330B

Panasonic

CAP ALUM 33UF 20% 35V RADIAL

На залиха: 285.714

$0.35000

EKZE630ELL561MK35S

EKZE630ELL561MK35S

United Chemi-Con

CAP ALUM 560UF 20% 63V RADIAL

На залиха: 107.619

$0.92920

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв