25ML330MEFCT810X9

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
25ML330MEFCT810X9
Производителот
Rubycon
Опис
CAP ALUM 330UF 20% 25V RADIAL
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.18592
Листови со податоци онлајн
25ML330MEFCT810X9 PDF
 • серија:ML
 • пакет:Tape & Box (TB)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:330 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:25 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):-
 • живот @ temp.:5000 Hrs @ 105°C
 • Работна температура:-40°C ~ 105°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • бранување струја @ ниска фреквенција:450 mA @ 120 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:-
 • импеданса:-
 • проред на олово:0.197" (5.00mm)
 • големина / димензија:0.394" Dia (10.00mm)
 • висина - седење (макс):0.413" (10.50mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Radial, Can
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
LLS2Z681MELA

LLS2Z681MELA

Nichicon

CAP ALUM 680UF 20% 180V SNAP

На залиха: 61.330

$1.79356

UPW2C2R2MED1TD

UPW2C2R2MED1TD

Nichicon

CAP ALUM 2.2UF 20% 160V RADIAL

На залиха: 208.333

$0.48000

EEE-1CA221XP

EEE-1CA221XP

Panasonic

CAP ALUM 220UF 20% 16V SMD

На залиха: 212.765

$0.47000

UUJ2G4R7MNQ1MS

UUJ2G4R7MNQ1MS

Nichicon

CAP ALUM 4.7UF 20% 400V SMD

На залиха: 133.123

$0.75118

ALS81C512LM350

ALS81C512LM350

KEMET

CAP ALUM 5100UF 20% 350V SCREW

На залиха: 3.127

$38.36958

228CKS025M

228CKS025M

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 2200UF 20% 25V T/H

На залиха: 108.695

$0.92000

B43504G2158M80

B43504G2158M80

TDK EPCOS

CAP ALUM 1500UF 20% 200V SNAP

На залиха: 15.930

$8.78833

B43742A4228M000

B43742A4228M000

TDK EPCOS

CAP ALUM 2200UF 20% 350V SCREW

На залиха: 2.947

$40.70792

MLS401M150EK0C

MLS401M150EK0C

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 400UF 20% 150V FLATPACK

На залиха: 606

$181.36800

UUD1V101MNL1GS

UUD1V101MNL1GS

Nichicon

CAP ALUM 100UF 20% 35V SMD

На залиха: 119.047

$0.84000

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв