400MXG680MEFCSN30X55

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
400MXG680MEFCSN30X55
Производителот
Rubycon
Опис
CAP ALUM 680UF 20% 400V SNAP
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
31
Единечната цена
$9.10000
Листови со податоци онлајн
400MXG680MEFCSN30X55 PDF
 • серија:MXG
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • капацитет:680 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:400 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):-
 • живот @ temp.:3000 Hrs @ 105°C
 • Работна температура:-25°C ~ 105°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • бранување струја @ ниска фреквенција:2.5 A @ 120 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:3.5 A @ 10 kHz
 • импеданса:-
 • проред на олово:0.394" (10.00mm)
 • големина / димензија:1.181" Dia (30.00mm)
 • висина - седење (макс):2.244" (57.00mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Radial, Can - Snap-In
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
SLPX562M080H5P3

SLPX562M080H5P3

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 5600UF 20% 80V SNAP

На залиха: 39.886

$2.75783

AVE336M04B12T-F

AVE336M04B12T-F

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 33UF 20% 4V SMD

На залиха: 1.247.504

$0.08016

UHW1J681MHD

UHW1J681MHD

Nichicon

CAP ALUM 680UF 20% 63V RADIAL

На залиха: 55.000

$2.00000

URZ2E330MHD6TN

URZ2E330MHD6TN

Nichicon

CAP ALUM 33UF 20% 250V RADIAL

На залиха: 90.163

$1.22000

567LBB160M2CC

567LBB160M2CC

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 560UF 20% 160V SNAP

На залиха: 49.171

$2.23705

LGN2G471MELB45

LGN2G471MELB45

Nichicon

CAP ALUM 470UF 20% 400V SNAP

На залиха: 20.061

$6.48000

865080543008

865080543008

Würth Elektronik Midcom

CAP 33 UF 20% 35 V

На залиха: 384.615

$0.26000

ALF20G102EC200

ALF20G102EC200

KEMET

CAP ALU 1000UF 20% 200V PRESSFIT

На залиха: 19.145

$7.31255

EEU-HD1A472

EEU-HD1A472

Panasonic

CAP ALUM 4700UF 20% 10V RADIAL

На залиха: 52.631

$2.09000

ALF20C103DF063

ALF20C103DF063

KEMET

CAP ALU 10000UF 20% 63V PRESSFIT

На залиха: 21.123

$6.15420

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв